RENDEZ
Zdroj: VI Group

Ceny bytov prudko rastú, investícia do nich patrí stále k najvýnosnejším

29. 06. 2022 Zdieľať

Pandemické obdobie, ale ani súčasná inflácia ceny bytov nezastavili. Práve naopak. Slovenský rezidenčný trh je stále hladný a apetít kupujúcich neutícha napriek rastúcim cenám.

Developerská spoločnosť VI Group má skúsenosti a silné architektonické zázemie. Na slovenský trh už 17. rok prináša pohľadovo zaujímavú a kvalitnú architektúru. Samozrejmosťou jej projektov sú dispozície, ktorým nechýba logika. Do portfólia úspešných projektov v Bratislave patrí napríklad obytný komplex Matadorka, Starý Háj, Vila Ľadová, Panónka či Muchovo námestie a mnoho ďalších. Dôverne pozná potreby tých, ktorí si zaobstarávajú bývanie, ale i tých, ktorí chcú výhodne investovať. Ak aj vy práve stojíte pred takýmto rozhodnutím, možno vám pomôžu nasledujúce 4 odpovede na otázky, ktoré najčastejšie dostáva od svojich klientov:

Nie je riziko kupovať dnes byt v novostavbe „z papiera“? 

Na trhu je stále nedostatok novopostavených bytov. Len v hlavnom meste v súčasnosti chýba približne 40-tisíc bytov. Ak má klient vyslovene záujem o byt v novostavbe, väčšinou musí kupovať „z papiera“. V takom prípade však odporúčame staviť na partnera, ktorý je roky etablovaný v developerskom segmente a jeho renomé deklarujú odovzdané projekty.

Oplatí sa v súčasnom období kupovať byt?

Podľa aktuálnych čísiel Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) počas prvého štvrťroka 2022 realizačné ceny nehnuteľností medziročne vzrástli o 16 percent, čo je naozaj zaujímavé číslo pre tých, ktorí chcú nielen bývať, ale aj bezpečne zhodnocovať svoje úspory. Vzhľadom na pracovné aj mzdové možnosti je investičný byt, prípadne zabezpečenie bývania pre deti v Bratislave, vysoko profitabilnou možnosťou aj pre investorov, ktorí v hlavnom meste nebývajú.

Interiér bytu Rendez

Zdroj: VI Group

Čo sa viac oplatí – dom alebo byt?

To, samozrejme, závisí od individuálnych preferencií, zvyklostí, ale aj finančných možností. Byt je ideálny pre mladých ľudí, ktorí doma trávia menej času – veľa pracujú a stretávajú sa s priateľmi. Byty sú menej nákladné na prevádzku. Dom je výhodnejší pre rodiny s deťmi. Musíte však rátať s vyššou vstupnou investíciou a aj prevádzkovými nákladmi. V najbližších rokoch sa však budeme čoraz častejšie stretávať s trendom sťahovania sa zo satelitov späť do mesta. Nielen z dôvodu časovej úspory dochádzania za prácou, do škôl a kvalitnejšej infraštruktúry, ale aj z ekonomického hľadiska.

V ktorých lokalitách máte rozostavané, prípadne plánujete stavať najbližšie projekty?

V súčasnosti máme vo výstavbe obytný komplex RNDZ v bratislavskej časti Rača – Východné a polyfunkčný objekt Moruše v Ružinove s predpokladaným termínom dokončenia v 2. a 3. kvartáli 2023. Koncom tohto roka plánujeme začať s výstavbou bytového domu Verdena v Rači – Krasňanoch neďaleko atraktívnej Peknej cesty.

www.vigroup.sk

Zdroj: PR článok VI GROUP, spol. s r.o.

Kategória: Legislatíva a financovanie
Tagy: byty kúpa nehnuteľnosti
Zdieľať článok