Jednovrstvové pasívne budovy? Dnes už úplne bežná prax

18. 12. 2018 Zdieľať

Pasívne domy sa u nás bežne stavajú už asi 12 rokov. Vyrábajú sa i z Ytongu, stavebného materiálu testovaného po celú dobu ich existencie.

Ako jediný u nás tvorí Ytong kompletný sortiment presných dielov vrátane masívnej strechy. Hodnoty pasívnej výstavby navyše môžete dosiahnuť aj bez zateplenia. Výsledná stavba sa tak stáva investíciou do zdravého a kvalitného bývania, ktorého životnosť je takmer neobmedzená a nebude vyžadovať veľké investície ani v budúcnosti.

Jednovrstvové pasívne budovy? Dnes už úplne bežná prax
Xella Slovensko, spol. s r. o.

Zásadnou výhodou výstavby pasívu z Ytongu je, že výsledná obálka domu je úplne homogénna, čo je v tomto prípade najdôležitejší predpoklad. Navyše sa ľahko opracováva a tepelné mosty nevznikajú ani po vykonaní inštalácií a všetkých detailov. V blower door testoch, ktoré merajú neprievzdušnosť obálky, dosahuje vynikajúce výsledky, ktoré s veľkou rezervou vyhovujú normám.

Jednovrstvové pasívne budovy? Dnes už úplne bežná prax
Xella Slovensko, spol. s r. o.

V súčasnosti je najžiadanejším riešením pre pasívnu výstavbu jednovrstvová murovaná konštrukcia bez zateplenia. Pre tento typ výstavby bola vyvinutá tepelnoizolačná rada tvárnic, z ktorých najžiadanejšia je Lambda YQ s doteraz najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami. K celkovej výslednej kvalite stavby prispievajú aj systémové doplnky, ako je zakladacia tepelnoizolačná malta a vonkajšia i vnútorná omietka od Ytongu. S ich použitím a pri dodržaní správnych technologických postupov je možné dosiahnuť optimálne tepelnoizolačné vlastnosti, tepelný komfort a zdravú vnútornú klímu v dome. Pri projektoch, kde je ľahké zateplenie vhodné, možno systém doplniť minerálnymi doskami Multipor od toho istého výrobcu.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: pasívny dom tehly ytong
Zdieľať článok