PCI Multiputz® NoBio Z – omietka novej generácie

02. 10. 2018 Zdieľať

Zatepľovací systém je stavebný výrobok zložený z viacerých komponentov. Kvalita systému je vždy taká, aká je kvalita komponentov systému. Tenkovrstvová omietka je finálna povrchová úprava, na ktorú sa kladú najväčšie nároky z hľadiska odolnosti proti poveternostným vplyvom a tým aj životnosti a estetiky. Roky skúseností a výskumu v BASF boli zúročené pri návrhu omietky novej generácie PCI Multiputz® NoBio Z.

Riadené uvoľňovanie širokospektrálneho kapsulovaného biocídu

Riasy trápia väčšinu užívateľov zatepľovacích systémov vo vlhkých oblastiach nielen na Slovensku. Nová extra silikónová omietka so zatieranou štruktúrou vyniká svojou unikátnou receptúrou, ktorá sa vyznačuje vysokou ochranou proti rastu plesní, húb a rias na jej povrchu. Je to zabezpečené širokospektrálnym biocídom, ktorý je kapsulovaný a uvoľňuje pomaly aktívne zložky, ktoré zabraňujú množeniu sa mikroorganizmov na povrchu omietky.

Fotoaktívna prímes TiO2

Na zvýšenie odolnosti proti riasam pôsobí v tejto omietke prímes fotoaktívnej zložky TiO2. Táto prímes rozkladá pomocou slnečného žiarenia organické zložky na povrchu omietky a tým bráni množeniu mikroorganizmov. V podstate je to samočistiaca schopnosť omietky.

Odolnosť proti poveternosti a UV žiareniu

Omietka vynikajúco odoláva poveternostným vplyvom a taktiež je aj dosť paropriepustná, aby vedela regulovať vlhkosť na jej povrchu. Spôsobené to je hlavne extra silikónovou zložkou, ktorá sa v omietke nachádza.

Sklené vlákna na zvýšenie flexibility omietky

Výhodou je aj vyššia flexibilita silikónových omietok a tým menší predpoklad vzniku trhlín v štruktúre omietok. Na zvýšenie flexibility omietok používa BASF pri výrobe 3 dĺžky sklených vlákien, ktoré dodatočne zvyšujú jej pevnosť a odolnosť. Vznik a tvorba trhlín v omietkach sú obmedzené.

Umývateľná omietka

Omietka PCI Multiputz® NoBio Z má nižšiu kapilárnu nasiakavosť v porovnaní napr. s minerálnymi resp. so silikátovými omietkami a tým sa zabraňuje jej hĺbkovému znečisteniu. V štruktúre omietky sa nečistoty neusadzujú. Prípadné nečistoty ostávajú len na povrchu a sú ľahko čistiteľné. 

Dodávaná je výhradne omietka so zatieranou štruktúrou, ktorá je menej náchylná na znečistenie a vhodnejšia na čistenie.

Ing. Jozef Horváth, product manager
www.pci-sk.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti BASF Slovensko spol. s r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: silikónové omietky
Zdieľať článok