Pôsobivý dizajn s dušou. DECENTO®

28. 08. 2018 Zdieľať

Spoločnosť ABB, s.r.o. prináša na trh okrem tradičných kolískových vypínačov a zásuviek aj niečo extra. Je ním aj porcelánový spínač Decento®. Vyniká jednoduchosťou a modernou líniou. Krásne jednoduchý, guľatý tvar a predovšetkým materiál v praktickom lesklom prevedení povrchovej úpravy. Skutočné porcelánové spínače a zásuvky, ktoré sa nedajú prehliadnuť.

Žiadne „retro“, ale originál! Forma dizajnu spínača jednoznačne sleduje jeho funkciu a všetky ostatné prístroje sú tejto línii maximálne prispôsobené. Systém komplexnosti produktu nie je stavebnicový, čo znamená rámček, kryt, prístroj, tak ako sú zákazníci pri dizajnoch spínačov a zásuviek ABB zvyknutí, ale ponúka sa ako kompletný výrobok. 

Dominantným prvkom je snehobiely alebo čierny porcelán, z ktorého je vyrobený nielen rámček, ale aj kryty a páčky spínačov. Porcelánové rámčeky dopĺňa najkvalitnejšie drevo v prevedení buk a čerešňa.


Pôsobivý dizajn s dušou. DECENTO®

2242535
ABB, s.r.o.

Kompletne porcelánová je taktiež krytka zásuvky 230 V/16 A, ako aj kryty slaboprúdových zásuviek. Prístrojové vybavenie je štandardné. Je dané snahou o čistotu dizajnu, zároveň možnosťami materiálu. Využitie porcelánu pre kryty spínačov (páčkových a otočných) a zásuviek je extrémne náročné z pohľadu výroby, presnosti a pevnosti dielov.


Pôsobivý dizajn s dušou. DECENTO®

2242543
ABB, s.r.o.


Pôsobivý dizajn s dušou. DECENTO®

2242539
ABB, s.r.o.

Výzvou bolo udržanie kvalitnej glazúry pre zachovanie charakteristického porcelánového povrchu. Do programu sa podarilo zaradiť základné radenie spínačov aj v otočnom prevedení, žalúziový spínač, zásuvku 230 V, komunikačnú, dátovú, reproduktorovú, HDMI, USB ako aj televíznu zásuvku. Špecifický dizajn neponúka klasické viacnásobné rámčeky. Niektoré funkcie, ako napríklad stmievanie je možné ľahko vyriešiť spojením s prístrojom umiestneným v rozvádzači, alebo v spojení s inteligentným systémom free@home. Jednoduché, ploché a čisté línie dizajnu Decento® sú v súlade s interiérovými trendmi a predurčujú ho k využitiu v súčasných moderných interiéroch ako aj v rezidenčných projektoch. Tento dizajn bude vždy výrazným doplňujúcim prvkom interiéru.

V kombinácii s otočnými vypínačmi sa dá interiéru vdýchnuť nebývalý šmrnc a elegancia. 

ABB, s.r.o.
Tuhovská  29, 831 06 Bratislava
Tel.: 0800 700 101
E-mail: informacie.lv@sk.abb.com
www.abb.sk

ZDROJ. PR článok spoločnosti ABB, s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: porcelán zásuvky
Zdieľať článok