Zdroj: Kaldewei

Ako skulptúra zo smaltovanej ocele. KALDEWEI predstavuje OYO DUO

11. 07. 2022 Zdieľať

Kaldewei bol hosťom výstavy „Design Forever“ od Elle Décor Italia na tohtoročnom Fuorisalone od 7. do 12. júna v Miláne. Výrobca prémiových kúpeľní ukázal v historickej budove Palazzo Bovara svoju novú voľne stojacu vaňu na kúpanie OYO DUO od dizajnéra Stefana Dieza a prvý raz tak prezentuje model svetovej verejnosti. Oficiálne otvorenie je naplánované na jeseň.

OYO DUO je úplne nový kľúčový výrobok zo sveta LUXSTAINABILITY od Kaldewei. Koncept spája tvar a dizajn s udržateľnosťou a so šetrením zdrojov. S ohľadom na tento aspekt vytvoril Stefan Diez s OYO DUO dizajnovú skulptúru z recyklovateľnej smaltovanej ocele, ktorá sa harmonicky, splývavo a takmer vznášajúc integruje do miestnosti kúpeľne.

Dizajnová voľne stojaca vaňa

Zdroj: Kaldewei

Diez sa pri návrhu inšpiroval japonskou porcelánovou tvorbou. Vnútorný tvar KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO ponúka vďaka dlhoročným skúsenostiam KALDEWEI najvyšší komfort pri ležaní vo vani a súčasne možnosť ekologicky šetrného prístupu k spotrebe vody. Vonkajší tvar vane stelesňuje predstavu elegancie, ľahkosti a prirodzenosti. Design OYO DUO je akousi momentkou voľne plynúceho tvaru, ktorý sa práve dotkol zeme, takmer akoby sa vznášal, a napriek tomu vytvára napätie. Stáva sa tak výrazom rešpektu k použitému materiálu. To výborne zapadne aj do konceptu výstavy od Elle Décor, ktorá chce spájať avantgardu minulých ikon a krásu ikon budúcnosti a venuje sa významu nadčasového dizajnu.

Dizajnová voľne stojaca vaňa

Zdroj: Kaldewei

O Stefanovi Diezovi

Mníchovský návrhár Stefan Diez sa v procese dizajnu zameriava na to, aby sa všetky súčasti dali bez problémov recyklovať – v Kaldewei tak našiel ideálneho partnera. Spoločný základ sa vyznačuje ideou veľkolepého produktového dizajnu a vášňou pre ekológiu. DIEZ OFFICE navrhuje a vyvíja výrobky na každodenné použitie s mimoriadnym zreteľom na využitie potenciálu cirkulárnej ekonomiky.

Muž sedí na voľne stojacej vani

Zdroj: Kaldewei

V praxi Diez kombinuje technickú expertízu so sklonom k experimentovaniu. Od roku 2007 pôsobil ako profesor priemyselného dizajnu na Štátnej vysokej škole pre tvorbu v Karlsruhe a v roku 2015 prestúpil na Vysokú školu priemyselného dizajnu vo švédskom Lunde. Od roku 2018 je Stefan Diez vedúcim priemyselného dizajnu na Univerzite úžitkového umenia vo Viedni.

Zdroj: Kaldewei

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: extravagancia interiérový dizajn kúpeľňové trendy porcelán vane zariadenie do kúpeľne
Zdieľať článok