Zdroj: PORFIX - pórobetón

Ranč v Nemšovej je originálna stavba

29. 10. 2020 Zdieľať

Na upätí Bielych Karpát v západnej časti Slovenska, 14 km od krajského mesta mnohých tvárí, mesta Trenčín, sa rozprestiera najmladšie mesto na Považí Nemšová. V tejto malebnej obci určite neprehliadnete obdivuhodný RANCH13 – miesto, z ktorého sa Vám nebude chcieť odísť.

Na tomto čarovnom, prírodou obklopenom mieste si môžete vychutnať atmosféru divokého západu na western rodeu, kde sa schádzajú najlepší jazdci z celého Slovenska a Českej republiky. Určite si nenechajte ujsť špeciality z hovädzieho dobytka domáceho chovu. Ranč v Nemšovej je originálna stavba s prírodne ladeným dizajnom s vôňou dreva, ideálna na romantické svadby, či iné spoločenské udalosti, ktoré vo Vás zanechajú zážitky, na ktoré budete dlho spomínať.

Westernovo zameraný ranč

Zdroj: PORFIX – pórobetón

Westernovo zameraný ranč

Zdroj: PORFIX – pórobetón

Westernovo zameraný ranč

Zdroj: PORFIX – pórobetón

Na naše otázky ohľadom stavby nám odpovedal majiteľ areálu pán Peter Dobeš.

Ranch 13. Prečo trinástka?

Dcéra sa narodila trinásteho. V minulosti sme kúpili pozemok s domom s číslom 13. Podľa neho bol pomenovaný celý statok, ako Statok šťastná trinástka. Rozhodli sme sa na štíte nášho Ranču číslo 13 ponechať. Každá izba westernového komplexu má svoj jedinečný príbeh, ktorý začína na webovej stránke, ale až na izbe sa dozviete, ako príbeh končí.

Westernovo zameraný ranč

Zdroj: PORFIX – pórobetón

Za aký čas ste postavili hrubú stavbu?

Hrubá stavba bola hotová naozaj veľmi rýchlo. Westernové mestečko vyrástlo za necelých 6 mesiacov a to vrátane druhého podlažia, čo bolo veľmi fajn.

Westernovo zameraný ranč

Zdroj: PORFIX – pórobetón

Čo považujete za najväčšie výhody stavania z PORFIXu?

Nemám rád, keď je stena rovná. Je to pre mňa nezaujímavé. Mám rád rôznorodosť. Stavebný materiál z PORFIXu je výborný najmä preto, že je ľahko opracovateľný. Môžeme ho rezať a upravovať do zložitých tvarov, aké potrebujeme. Čo je vidieť hlavne na štítoch našich budov atypického tvaru.

Westernovo zameraný ranč

Zdroj: PORFIX – pórobetón

Čo Vás presvedčilo, že stavebný materiál PORFIX je pre Vás to pravé?

Tvárnice PORFIX majú skvelé tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré spĺňajú podmienky náročných stavieb a umožňujú murovať i bez zateplenia. Tým, že sme chceli zachovať prírodný vzhľad budov a dosiahnuť tak vidiecky štýl, obložili sme steny drevom. Stavba sa vďaka PORFIXu neprehrieva, nepotrebujeme používať klimatizáciu a zároveň šetríme náklady na vykurovanie. Vďaka PORFIXu sa nám podaril vybudovať ekonomicky fungujúci objekt.

Westernovo zameraný ranč

Zdroj: PORFIX – pórobetón

Odporučili by ste svojim priateľom a známym služby a produkty značky PORFIX?

Jednoznačne áno, všetkým, ktorí chcú stavať stavby zložitých tvarov, určite odporúčam, aby si vybrali PORFIX. Nielenže sa s ním ľahko pracuje, ale aj jeho tepelnoizolačné vlastnosti sú výborné.

Zdroj: PR PORFIX – pórobetón, a.s.

Kategória: Materiály
Tagy: pórobetón stavebný systém
Zdieľať článok