Stena kúpeľne s pôvodnými tehlami

20. 04. 2021 Zdieľať

Rozhodli ste sa pri rekonštrukcii odhaliť pôvodné tehlové murivo? Inšpirujte sa riešením Mapei pre projekt vzorovej rekonštrukcie RenovActive.

Kvalitná stavebná chémia Mapei pomohla zachovať úctu k tradíciám a poctivej ručnej práci v projekte RenovActive, ktorý prešiel vzorovou rekonštrukciou. Pri stavbe kúpeľne na prízemí v zrekonštruovanom dome Hučkovcov sa architekti snažili použiť čo najviac pôvodného materiálu. Rozhodli sa preto ponechať stenu s pohľadovým režným murivom. Niektoré priznané tehly majú dokonca originálne ciachovanie a na stene krásne vynikajú.

stena z pôvodných tehál

Majitelia si pred rekonštrukciou želali nechať pár osobných pamiatok na pôvodný dom. Okrem trámov v kuchyni je to aj stena kúpeľne s pôvodnými tehlami. Mapei pomohol s jej ochranou pred vodou. Zdroj: M A P E I SK

Povrch lícových tehál následne ošetrili bezfarebným impregnačným náterom Antipluviol, ktorý ich chráni pred vodou. Netreba sa preto obávať zmeny vzhľadu. Tento bezfarebný náter zabezpečí ich pekný vzhľad a čistý povrch.

Systémové riešenie v kúpeľni

Systémové riešenie MAPEI spoľahlivo chráni aj vašu kúpeľňu. Vďaka vhodnej skladbe výrobkov vás neprekvapia nepríjemné a zdraviu škodlivé plesne, odlupujúce sa materiály alebo nebodaj praskliny v škárach a hydroizolácii. Zdroj: M A P E I SK

Chráni pred vodou i dažďom

Povrchový náter Antipluviol je vhodný do domu aj na jeho fasádu. Všade, kde sa vo svojom projekte rozhodnete pre betónové nechránené povrchy alebo efektné lícové tehly či prírodný a umelý kameň. Poskytuje ochranu povrchov proti pôsobeniu agresívnych atmosférických vplyvov i UV žiareniu. Uplatní sa preto pri opravách omietnutých stien vystavených dažďu alebo ako ochranný náter historických budov a vzácnych architektonických objektov. Antipluviol nevytvára na povrchu film, preto sú ošetrené povrchy priepustné pre vodné pary a konečný vzhľad zostáva prakticky bezo zmien.

Ochranný náter Antipluviol

Ochranný náter Antipluviol je určený na ochranu povrchov v exteriéri i v interiéri pred dažďom.

Prečítajte si viac o ďalších riešeniach Mapei pre zdravú rekonštrukciu RenovActive.

Zdroj: PR článok MAPEI SK, s.r.o

Kategória: Materiály
Tagy: betónové plochy impregnácia murivo tehly
Zdieľať článok