Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive

29. 04. 2021 Zdieľať

Väčšina murovacích prvkov stavebného systém KMB Sendwix ponúka oproti iným murovacím materiálom už od výroby tzv. elektrokanáliky.

Označujú sa písmenom „E“ pri názve produktu a jedná sa o priebežné dutiny v murive s priemerom 40mm, ktoré umožňujú viesť zvislé elektrické a dátové rozvody bez nutnosti sekania drážok.

Označenie E

Zdroj: KM BETA

Na väčšine murovacích prvkov KMB Sendwix sú tiež z vonkajšej strany vyznačené vodiace linky, vďaka ktorým je možné veľmi ľahko kontrolovať správnosť prevedenia prác a  kvalitu murovania. Tieto linky na seba nadväzujú v celej zvislej línii muriva a určujú tiež väzbu jednotlivých blokov. Ďalšou výhodou týchto liniek je znázornenie polohy vnútorných elektrokanálikov.

Drážky

Zdroj: KM BETA

14DF-LD_otvory

Zdroj: KM BETA

Jedinou podmienkou ich využitia je dodržanie väzby dĺžkového modulu muriva po 250 mm alebo 125 mm, podľa typu vybraného muriva.

Modul 250

Zdroj: KM BETA

Elekrokanáliky s priemerom 40mm sú potom v murive pripravené od podlahy až k stropu po modulových vzdialenostiach a stačí už len vyvŕtať otvory pre krabice vypínačov a zásuviek a následne nainštalovať zvislé rozvody.

Krabičky

Zdroj: KM BETA

Elektro 1

Zdroj: KM BETA

Obľúbenosť vápennopieskového muriva v posledných rokoch u nás stúpa. Medzi hlavné dôvody patrí kombinácia vysokej objemovej hmotnosti blokov, mimoriadnej pevnosti a vynikajúcich akustických a akumulačných vlastností muriva a zároveň výborných tepelnoizolačných vlastností systému KMB Sendwix. To všetko dopĺňa tiež cenová dostupnosť tohto prémiového systému stavebného materiálu.

Viac na www.km-beta.sk 

Logo KM BETA

Zdroj: KM BETA

Zdroj: PR článok KM BETA

Kategória: Materiály
Tagy: elektroinštalácie murivo tehly
Zdieľať článok