Využi silu AERO technológie

29. 10. 2021 Zdieľať

Ceresit CM 16 PRO - flexibilné cementové lepidlo S1 s technológiou AERO.

Technológia AERO

Špeciálne vybrané a optimalizované prísady z hľadiska obsahu vzduchu a reologických vlastností (deformácia látok v závislosti na čase), zaisťujú jedinečnú, homogénnu mikroštruktúru a vynikajúce vlastnosti pri spracovaní. Dokonalá „maslová“, veľmi plastická a vzdušná konzistencia výrzne uľahčuje aplikáciu lepidla. Konzistenciu lepidla môžeme voliť v závislosti na type lepených obkladových prvkov a podkladoch, na ktoré budú použité.

Technológia MICRO GEL

Špeciálne zmesi biopolymérov, ktoré tvoria gelovú štruktúru, dávajú lepidlu výrazne lepšiu schopnosť zadržiavania vody, rovnomernej hydratácie v celej štruktúre, čo sa prejavuje dlhšou dobou korekcie aj pri vysokých teplotách. Špeciálne navrhnutá zmes je ideálna na trvalé lepenie obkladových prvkov s rôznymi absorbčnými vlastnosťami na deformovateľné podklady aj pri vysokých teplotách. Vyznačuje sa tiež vysokou priľnavosťou, velmi dobrým a ľahkým rozlivom pod lepenou dlažbou.

Možnosť aplikácie do 10 mm

Vďaka prevzdušneniu, mikro gelovej štruktúre a špeciálnej kombinácii vlákien, má lepidlo v celej svojej hrúbke rovnakú pevnosť. To umožňuje použitie hrubšej vrstvy lepidla ako pri bežných tenkovrstvých lepidlách, dokonca až 10 mm v jednom pracovnom kroku. Je možné súčasne vyrovnávať nerovnosti a lepiť dlažbu. Vďaka procesu schnutia bez zmršťovania sú lepené dlažby stabilné ako v prvej fáze lepenia, tak po úplnom zaschnutí. Obsah vlákien zaisťuje, že lepidlo má vynikajúce spracovateľské a technické parametre. Lepidlo vykazuje vysokú priľnavosť a pružnosť, čo má význam najmä v systémoch lepenia na balkónoch a terasách alebo pri pokladaní dlažby na podklady s podlahovým vykurovaním.

Ceresit

Zdroj: Henkel

Vlastnosti

  • technológia AERO – dokonale prevzdušnená, plastická konzistencia
  • technológia MICRO GEL – predĺžená doba korekcie, lepenie pri zvýšených teplotách
  • vystužené vláknami pre väčšiu pevnosť a flexibilitu
  • nastaviteľná konzistencia, perfektný rozliv
  • na hrúbku vrstvy do 10 mm
  • ideálne na podlahové vykurovanie, balkóny a terasy
  • na kritické podklady (OSB dosky, sadrokartóny, hydroizoláce, dlažba na dlažbu)
  • na obklady a dlažbu formátu do 80×80 cm
  • pochôdzne a škárovateľné po min. 12 hodinách
  • pre interiér aj exteriér

Vďaka použitiu pokročilých technológií je lepidlo Ceresit CM 16 PRO určené na lepenie obkladov a dlažby z keramiky, dosiek z betónu a prírodného kameňa nenáchylného na prefarbenie na stabilných aj kritických podkladoch. V prípade lepenia prírodného kameňa náchylného na prefarbenie odporúčame vždy previesť najskôr vlastné skúšky vedúce k overeniu skutočnosti, či lepidlo nespôsobuje jeho prefarbenie. V prípade iného druhu podkladu a obkladov použite iné vhodné lepidlo Ceresit.

Viac na www.ceresit.sk 

Zdroj: HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: balkón dlažby lepenie lepidlá obklady terasy
Zdieľať článok