Zdroj: INCON

Aj plastové okná treba po čase vymeniť

30. 01. 2024 Zdieľať

Životnosť okien nie je večná, a to ani tých plastových. Ak ich už máte viac ako 15-20 rokov, môžu sa na nich objaviť rôzne problémy. Vtedy prichádza čas na ich výmenu. Nižšie účty za energie sú len jednou z mnohých výhod, ktoré vám modernejšie okná prinesú.

Hoci plastové okná majú pri správnej údržbe životnosť viac ako 30 rokov, postupne sa objavujú nové inovácie, vďaka ktorým sú otvorové výplne z roka na rok kvalitnejšie a majú lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Pri ich výbere sa poraďte s odborníkmi. Okná špičkovej kvality vyrába INCON.

Na prvom mieste sú nižšie náklady

Výmena okien nie je dôležitá iba pri rekonštrukciách starších domov s pôvodnými oknami. Staršie plastové okná treba po čase vymeniť tiež. Prečo? Majú horšie tepelnoizolačné vlastnosti, keďže technológia ich výroby či kvalita použitého materiálu v minulosti bola iná ako dnes. Moderné plastové okná sú vyrobené s pokročilými technológiami zabezpečujú vysokú energetickú účinnosť a prispievajú k zníženiu nákladov na kúrenie či chladenie domova. Úniky tepla cez nové okná sú niekoľkokrát nižšie ako cez tie staré. Odporúčame vybrať si okno s nadčasovými parametrami, ako sú trojsklo, profil so stredovým tesnením, s bezpečnostným kovaním či teplým rámčekom.

TIP

Plastové okno INCON Komfort EVO so 6-komorovým profilom a stavebnou hĺbkou 82 mm významne prispieva k úsporám energie. Vďaka zaskleniu s teplým plastovým rámčekom je prestup tepla Uw= 0,71 W/m2K. Systém so stredovým tesnením a tromi tesniacimi rovinami poskytuje vynikajúcu tepelnú a akustickú izoláciu a tesnosť.

Pohľad na rodinný dom s rovnou strechou pred obnovou a po nej.

Vymeňte staré plastové okná za nové s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami a znížte tak svoje účty za vykurovanie či chladenie. Zdroj: INCON

Vyššia bezpečnosť a lepšia zvuková izolácia

Prínosom nových plastových okien je aj lepšia zvuková izolácia a väčšia schopnosť tlmiť hluk z vonkajšieho prostredia. Tú možno dosiahnuť napríklad zasklením rôznych hrúbok skla. Okrem toho sú moderné okná vybavené kvalitnými bezpečnostnými prvkami. Novšie technológie zahŕňajú viaceré bezpečnostné prvky a odolné materiály. INCON Komfort EVO má až tri bezpečnostné body už v štandarde, čo znamená, že je ťažké ho vypáčiť a poskytuje tak vyššiu bezpečnosť pred nechceným poškodením alebo vlámaním.

Rez plastovým oknom.

Plastové okno INCON Komfort EVO so stredovým tesnením a tromi tesniacimi rovinami poskytuje vynikajúcu tepelnú a akustickú izoláciu a tesnosť. Zdroj: INCON

Okno pekné aj na pohľad

Výrazný rozdiel medzi starými a novými oknami môže byť viditeľný aj v estetickom vzhľade. Novšie plastové okná sa ponúkajú v širokej škále rôznych farieb a štýlov, ktoré umožňujú prispôsobiť ich dizajn konkrétnemu typu domu. Moderné plastové okná sú navrhnuté tak, aby vyžadovali minimálnu údržbu. Ľahko sa čistia a ich povrch je odolný voči poveternostným vplyvom.

TIP

Pri okne INCON Komfort EVO sa pri zváraní rámov používa esteticky dokonalá technológia, vďaka čomu vznikne v rohoch o polovicu tenší zvar oproti bežnému zvaru okna. Ten ostáva aj napriek tomu silný a odolný. Získate tak výnimočný detail, ktorý pripomína vzhľad hliníkového či dreveného okna.

Detial na tmavé rámy okien.

Na oknách INCON sú štandardne v rohoch okien tenké zvary, ktoré podčiarkujú ich estetický vzhľad a pripomínajú dizajn hliníkového a dreveného okna. Zdroj: INCON

Výmena okien je možná i v zateplenom dome

Výmena okien je jednoduchšia v dome, ktorý nie je zateplený. Možné to ale je aj v prípade už zateplenej stavby, tu však treba postupovať veľmi opatrne. Inak by mohlo dôjsť k poškodeniu existujúcej izolácie. Úplne vymeniť okná bez jej poškodenia nie je možné, aj keď budú skúsení montážnici veľmi opatrní. Pozitívne je, že vnútorná špaleta sa dá následne opäť opraviť a poškodené časti zateplenia vymeniť. Benefity výmeny okien v konečnom dôsledku prevýšia nepríjemnosti spojené s opravovaním fasády.

Viac na www.incon.sk

Zdroj: PR článok INCON, spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: plastové okná tepelná izolácia tepelnoizolačný materiál
Zdieľať článok
Prečo sa vám rosia okná a ako ich pred zimou nastaviť, aby ste ušetrili na vykurovaníUrob si sám

Prečo sa vám rosia okná a ako ich pred zimou nastaviť, aby ste ušetrili na vykurovaní

Izolácia podlahy v starom domeDom z tehly

Izolácia podlahy v starom dome

Izolácia základov domu a spodnej stavbyDom z tehly

Izolácia základov domu a spodnej stavby

Komáre a ich nezameniteľný bzukot nás dokážu potrápiť. Skúsený biológ radí, ako znížiť ich výskytZáhrada

Komáre a ich nezameniteľný bzukot nás dokážu potrápiť. Skúsený biológ radí, ako znížiť ich výskyt