Zdroj: INCON

Vymeňte okná a využite štátnu dotáciu

07. 07. 2023 Zdieľať

Ako znížiť výdavky svojej domácnosti? Jedným z efektívnych riešení je výmena starých okien za nové. Tým dokáže rodina ušetriť stovky eur ročne.

Najbližšia výzva v rámci Plánu obnovy a odolnosti na obnovu rodinného domu by mala byť vyhlásená koncom leta 2023. Je tak optimálny čas  dôkladne sa na výzvu pripraviť.

„Bezplatne zrealizujeme obhliadku domu  a pôvodných okien u zákazníka, navrhneme mu vhodné riešenie a preplatíme náklady spojené s energetickým certifikátom pôvodného stavu domu. Zároveň mu pomôžeme aj s vybavením energetického certifikátu PO OBNOVE,“ zdôrazňuje Ing. Ladislav Pavlovič, obchodný riaditeľ spoločnosti INCON.

Výber okien konzultujte s odborníkom

Nároky na tepelnoizolačné vlastnosti okien sú o 100 % vyššie ako pred cca 15 rokmi. Rozdiely medzi starými oknami, bežnými novými oknami a oknami INCON sú väčšie, než by ste si mysleli. Dokáže ich odhaliť termokamera. Doma ale termokameru nepotrebujete, pretože zlé okná sa jednoducho zarosia.

Porovnanie starých okien s plastovým oknom INCON

Zdroj: INCON

S otázkou výberu okien vám poradia odborníci. Určia, v ktorých častiach domu treba siahnuť po trojskle, kde stačí dvojsklo, zohľadnia svetové strany a orientáciu domu a navrhnú komplexné riešenie pre celý dom. 

Z našej ponuky by som vyzdvihol najmä plastové okno INCON Komfort EVO s rozšírenou stavebnou hĺbkou 82 mm. Okno má o 25 % viac materiálu ako bežné plastové okno, preto sa nekrúti a nedá sa ľahko vypáčiť. Uzavretá rámová výstuha zvyšuje pevnosť rámov a hlbšie uloženie skla obmedzuje rosenie,“ hovorí L. Pavlovič.

Viac na www.incon.sk.

Plastové okno INCON Komfort EVO

Zdroj: INCON

Zdroj: INCON

Kategória: Okná
Tagy: dotacie plastové okná výmena
Zdieľať článok