Zdroj: REHAU

ARTEVO zmení váš pohľad na plastové okná

12. 09. 2023 Zdieľať

Nová generácia okenných profilov REHAU z kompozitného materiálu RAU-FIPRO X prichádza na trh vo veľkom štýle. Nazýva sa ARTEVO a nadväzuje na úspešný rad okien GENEO.

Systém bol vyvinutý tak, aby predstavoval to najlepšie, čo môžu zákazníci od moderného okna očakávať. Najmä z hľadiska dizajnu, technických parametrov a všetkých ostatných výhod, ktoré sú vlastné plastovým oknám. Najmä najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti, minimálna údržba a nepreberné množstvo farieb a vzorov.

Priamočiary vzhľad a rovné kontúry profilov

Ostro rezané línie ARTEVO pripomínajú dizajn hliníkových konštrukcií, čo bolo aj cieľom. Priamočiary vzhľad a rovné kontúry profilov ARTEVO sú výsledkom nového dizajnu, ktorý sa opiera o jedinečné vlastnosti materiálu RAU-FIPRO X. Pripomeňme, že sklenené vlákna spevňujú štruktúru profilu, zvyšujú jeho torznú tuhosť, znižujú zmrašťovanie a zabezpečujú rozmerovú stabilitu.

Ďalšou novinkou je však zabudovanie zosilnených a novo umiestnených komôr, ktoré ešte viac zlepšujú rozmerovú stabilitu profilu. Vďaka tomu bude možné navrhovať väčšie okenné systémy bez vystuženia. Maximálna výška krídla zostáva na úrovni 2,8 m v bielom vyhotovení (s použitím výstuže a vrstveného skla), pričom maximálna hrúbka zasklenia rámu krídla je 56 mm. 80 mm stavebná hĺbka je spoločná so systémom SYNEGO, čo prináša do výroby množstvo výhod.

Okenné profily ARTEVO

Zdroj: REHAU

Vďaka novému dizajnu profilov však ARTEVO ponúkne aj druhú alternatívu s hrúbkou rovného zasklenia 72 mm. Okná s profilmi ARTEVO sú symbolom elegancie a harmónie všetkých prvkov okenného systému. Za pozornosť stoja najmä mimoriadne štíhle presahy na vonkajšej strane rámu (10 mm) a na krídle (11 mm) s malými polomermi a nízkym uhlom sklonu.

ARTEVO môže osloviť aj náročných zákazníkov, ktorí uprednostňujú kombináciu rôznych materiálov. V sortimente tak nebudú chýbať hliníkové lišty, ktoré spolu s farebným profilovým telom a systémom KALEIDO WOODEC vytvoria najefektívnejšie „drevo-hliníkové“ okná, a to v nových rozmeroch.

Okenné profily ARTEVO

Zdroj: REHAU

Certifikované pre nízkoenergetické a pasívne domy

ARTEVO sa môže pochváliť solídnou hodnotou súčiniteľa prechodu tepla Uf = 0,83 W/m2K, za čo si zaslúži plnú certifikáciu pre nízkoenergetické a pasívne domy. Inováciou v tomto smere je inovatívna technológia, ktorá namiesto klasického termomodulu využíva špeciálnu fóliu LowE, ktorú možno integrovať do vnútornej komory profilu.

Pre spoločnosť REHAU je charakteristické, že pri vývoji okenného systému myslí na ekológiu. Preto sa podiel recyklovaných materiálov v profiloch pohybuje od 40 do 75 %. Závisí to od viacerých faktorov vrátane veľkosti profilu. Primárny materiál sa použije len na viditeľných plochách.

Okenné profily ARTEVO

Zdroj: REHAU

Koncept ARTEVO zahŕňa aj nový tvar oblasti umiestnenia kovania, ktorý je odolnejší voči vypáčeniu. Preto môže byť ARTEVO v bezpečnostnej triede RC3. Nebola by to REHAU, keby neponúkala celý rad zaujímavých doplnkov a príslušenstva. Takmer ako v showroome prémiovej automobilky.

Svoj okenný systém si zostavíte podľa vlastných predstáv. Či už ide o minimalistický dizajn kľučiek LINEA, nulový prah RAUCERO, systém SMART GUARD na zvýšenie bezpečnosti alebo systém ochrany proti pádu SKYFORCE. Špičkovú ponuku na niektorých trhoch dopĺňa SMART PRIVACY (jeden dotyk = okamžité súkromie) alebo SMART SHADING – plynulé stmievanie zasklenia.

Viac informácií nájdete na www.rehau.sk.

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: drevo-hliníkové okná okenné profily okenné systémy plastové okná
Zdieľať článok