Zdroj: INCON

Ničím nerušený výhľad na okolitý svet

26. 01. 2022 Zdieľať

Výhľad z okna je v každom ročnom období niečím výnimočný. Na jar vás poteší pohľad na kvitnúce stromy a kvety, v lete si môžete užiť krásne západy slnka, na jeseň pozorovať prírodu hýriacu farbami a v zime sledovať mráz, ktorý maľuje na okná zaujímavé obrazy. Chcete si každý jeden výhľad vychutnať dosýta? Investuje do kvalitných okien a v pohodlí domova sledujte, ako sa svet za oknami mení.

Okná značky INCON sú výhodnou investíciou do vášho bývania. Predstavujú totiž dokonalú skladačku – majú špičkový profil, sklá s výbornými tepelnoizolačnými a zvukovoizolačnými vlastnosťami, kovanie a tesnenie najvyššej kvality. A keď k tomu pridáte ešte vchodové dvere a vhodné doplnky, máte vysnívané bývanie.

Moderný rodinný dvojpodlažný dom s veľkým presklením

Ku kvalite okna výrazne prispieva voľba vhodného typu zasklenia. Pomáha udržiavať v dome príjemnú klímu a takisto obmedzuje prienik hluku do interiéru. Zdroj: INCON

Aký typ okien si zvoliť?

Vybrať si správne okno dá chvíľu zabrať a toto rozhodnutie si treba premyslieť. Mali by dokázať eliminovať hluk z vonkajšieho prostredia, zamedziť úniku tepla z interiéru, byť odolné a bezpečné. Ktoré sú tie pravé? Spojenie s prírodou a pocit pohody dodajú domu drevené okná. Ak ste skôr zástancom moderného vzhľadu a väčších presklených plôch, oceníte hliníkové okná. S drevohliníkovými otvorovými výplňami dosiahnete spojenie krásy prírodného vzhľadu dreva a odolnosti hliníka.

Prierez okna úzky profil

Plastové okno INCON DESIGN tvorí úzky profil s najmenšou exteriérovou hranou na trhu. Zdroj: INCON

Plastové okná sú zase kombináciou výborných tepelnoizolačných vlastností, priaznivej ceny a možností výberu profilu v širokej palete farieb. Pri výbere okna dbajte najmä na to, aby malo profil od špičkového výrobcu, kvalitné zasklenie a spĺňalo tie najprísnejšie tepelnotechnické normy. S oknami značky INCON sa vám to podarí. Dom bude pekne vyzerať a navyše sa v ňom budete cítiť bezpečne a komfortne.

Menej hluku, príjemne teplo

K celkovej kvalite okna prispieva výraznou mierou aj jeho zasklenie. Zabezpečuje tepelnú a zvukovú izoláciu, plní bezpečnostnú funkciu a v neposlednom rade znižuje náklady na vykurovanie. Zvoliť si môžete dvojsklo alebo trojsklo v hrúbke, ktorá zodpovedá vašim požiadavkám na funkčnosť, mechanické namáhanie či estetiku. Ak žijete v hlučnejšom prostredí, v blízkosti frekventovanej cesty, diaľnice či železnice a chcete hluk znížiť, oplatí sa investovať do zvukovoizolačného skla.

Odporúčame: Plastové okno INCON DESIGN sa vyznačuje minimalistickým dizajnom hliníkových a výhodnou cenou plastových okien. Má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti Uw = od 0,69 W/m2K a použiť tu možno zasklenie až do hrúbky 70 mm. Vzhľad hliníkových okien podtrhuje sivé jadro a štýlové farby laminácií.

Veľké okná sú na výslní

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí milujú krásny výhľad cez veľké okno? Záujem o veľkoformátové okná rastie zo dňa na deň a niet sa čomu čudovať. Veľké presklené plochy prinášajú do domu množstvo denného svetla, poskytujú pekný výhľad, harmonicky dotvárajú interiér a navyše zabezpečujú plynulý prechod na terasu. Hoci majú väčší rozmer, nie sú ťažké a ľahko sa ovládajú. Ak máte deti alebo potrebujete bezbariérový dom, určite oceníte zdvižno-posuvné dvere s nízkym prahom, ktorý zabezpečí ľahký prechod do exteriéru.

Veľké presklenie v obývačke

Veľké presklené plochy harmonicky prepájajú exteriér s interiérom. Zdvižno-posuvné dvere bez prahu ocenia najmä rodiny s deťmi. Zdroj: INCON

TIP OD NÁS

Pri kúpe okien, nezabudnite na doplnky! Na jar vás vďaka sieťkam nebudú otravovať komáre a muchy, v lete si vďaka žalúziám či exteriérovým roletám užijete príjemnú klímu v interiéri a súkromie.

Vchodové dvere a okná v jednom štýle

Zladiť okná s vchodovými dverami dnes už nie je nič výnimočné. Docielite tým ucelený dizajn domu, ktorý bude vyzerať atraktívne zvonka i zvnútra. Čo by ale vchodové dvere mali spĺňať?

Čierne designové vchodové dvere

Vchodové dvere INCON dotvoria celkový vzhľad rodinného domu. Vybrať si môžete zo širokej ponuky dverových výplní v rozličnom farebnom prevedení. Zdroj: INCON

V prvom rade by mali mať výborné tepelnoizolačné vlastnosti. K tomu byť bezpečné, aby ochránili dom a aj rodinu pred neželanými návštevníkmi. A čerešničkou na torte je ich dizajn. INCON ponúka vchodové dvere vyplnené dverovými výplňami v rôznych dizajnových riešeniach s možnosťou zasklenia v rôznom prevedení.

Viac sa dočítate na www.incon.sk

Foto: INCON

Zdroj: PR článok INCON, spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: dvere okenné profily okenné systémy plastové okná tepelné izolácie vchodové dvere zvuková izolácia
Zdieľať článok