PANORAMA SWING DESIGN je ekonomickou alternatívou veľkých dverí

16. 03. 2021 Zdieľať

Široký a celkový pohľad sa vo fotografii zvyčajne definuje slovom panoramatický, pretože pri porovnaní s bežným formátom obrázka ponúka oveľa väčší – širší rozmer. Od toho je odvodený aj názov nového systému veľkoformátových dverí REHAU. Keď k tomu pridáme priezvisko SWING, čiže niečo „hojdavé“ ako to poznáme v džeze, je celková charakteristika systému pomenovaná celkom výstižne. Panoramatické riešenie posuvného systému pre úplné otvorenie otvoru bez rušivých stĺpikov, to je PANORAMA SWING DESIGN.

Hlavnou výhodou nového systému je maximálna variabilnosť pri otváraní. Jednotlivé krídla je možné individuálne skladať, posúvať a pohybovať nimi. Inovatívne riešenie je postavené na štandardných profiloch REHAU 60 mm, respektíve 70 mm, ktoré sú zárukou súčasnej vysokej kvality moderných okenných systémov nemeckého výrobcu.

Rehau Panorama Swing 2

Zdroj: REHAU

Špeciálne na tento účel bolo vyvinuté takisto nové kovanie celkom ukryté v konštrukcií profilu, ktoré sa dá použiť ako v konštrukcii okien, tak dverí. Vďaka tomu je dojem z čistého dizajnu ešte väčší. Nové riešenie je skutočne ekonomickou alternatívou tradičných posuvných systémov s cieľom získať ešte viac priestoru a svetla v interiéri. Vždy ale platí pravidlo niečo za niečo. V prípade PANORAMA SWING DESIGNU logicky nie sú na prvom mieste tepelno-izolačné vlastnosti, ale naopak okrem ceny aj vysoká flexibilita a finálna svetlá šírka otvoru.

Panorama Swing-Design 7D9A5198

Zdroj: REHAU

Preto PANORAMA SWING cieli nielen do privátneho, ale aj do komerčného sektoru, napríklad v oblasti gastronómie a obchodu. Elegantné, praktické a pritom technicky vyspelé riešenie je ideálnou voľbou napríklad pre kaviarne alebo reštaurácie s vonkajšou krytou záhradkou. V privátnom staviteľstve ide o perfektný doplnok zimných záhrad alebo podobne orientovaných izieb. No nemusí to byť nutnou podmienkou. Záleží na konkrétnej situácii a dispozícii domu. Najvhodnejšie umiestnenie tohto systému bude celkom určite v miestach intenzívneho slnečného osvitu, ktorý otvorením krídel využijete na maximum.

Panorama Swing-Design 7D9A5190

Zdroj: REHAU

Efektívne balenie a ľahká montáž

Skladacie prvky sú zostavené z dookola zváraného rámu s konštrukčnou hĺbkou 60, respektíve 70 mm. Maximálna veľkosť prvku je v bielom dizajne 4000 x 2280 mm alebo vo farebnom 3000 x 2180 mm. Maximálny počet krídel je 6 a top hmotnosť skla jedného krídla je 60 kg. Každé krídlo vyžaduje k montáži jednu základnú súpravu, čo je veľká výhoda pre spracovateľa. Zákazník si objedná toľko súprav, koľko potrebuje, a všetko dostáva v praktickom balení. Montáž je tak oveľa jednoduchšia, pretože jedna súprava obsahuje všetko potrebné. Takže „skladačka“ v každom detaile.

Panorama Swing-Design 7D9A5226

Zdroj: REHAU

Doplníme, že vodiace lišty sú z kvalitného eloxovaného hliníka  podobne ako ostatné kovanie. Sú uspôsobené pre ľahké čistenie, ktoré je veľmi dôležité v celoročnej prevádzke. PANORAMA SWING DESIGN je možné doplniť aj niektorými nadštandardnými prvkami z ponuky REHAU, napríklad okennými kľučkami Linea. Farebná škála profilov vychádza z klasickej ponuky dizajnov KALEIDO COLOR.

Viac na www.rehau.sk

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: okenné profily okenné systémy vonkajšie terasy zimné záhrady
Zdieľať článok