Zdroj: Almon

Zasklenie terasy bez kompromisov

15. 05. 2023 Zdieľať

Nástupom slnečných dní prichádza obdobie, keď stále viac času trávime na terase. Po zime je to príjemná zmena a tí, ktorí terasu nemali zasklenú už od jesene, môžu konečne oprášiť svoje exteriérové sedenie. Príchodom večera je však potrebné sa buď lepšie obliecť, alebo ísť dnu. Preto najideálnejším spôsobom, ako sa vyhnúť vrtochom počasia, je mať terasu zasklenú a užiť si CELÝ ROK NA TERASE.

Každý si pri zasklení terasy presadzuje svoje potreby, a preto je na mieste urobiť si prehľad, čo je k dispozícii a aké sú medzi jednotlivými typmi rozdiely. Niekto preferuje ničím nerušený výhľad, iný zase dokonalé tepelné odizolovanie, ďalší má problém s priestorom. Firma almon má riešenie pre každého a zároveň všetko vystavuje vo svojom showroome na reálnych vzorkách. Je potrebné povedať, že sme tu pre klientov, ktorých priorita je kvalita. V našom showroome Celý rok na terase nájdete len kvalitné nemecké prémiové značky. Zároveň ponúkame špičkový projekčný servis, čo náročnejší klient ocení hlavne pri návrhu, a tak si vie doladiť, aby jeho terasa bola aj po dizajnovej stránke TOP.

Zasklievacie systémy môžeme rozdeliť na teplé a studené, t. j. s a bez prerušeného tepelného mosta. Na zasklenie terasy sa väčšinou používajú studené zasklievacie systémy. Studené delíme na rámové a bezrámové, posuvné, skladacie a parkovacie. Teplé systémy sú posuvné a harmonikové. Firma almon ponúka všetky spomenuté a má ich vystavené vo svojom showroome Celý rok na terase.

Presklenne terasy

Studený systém bezrámový posuvný Zdroj: Almon

Studený systém bezrámový posuvný

Je ideálne základné bezrámové riešenie, ktoré je jednoduché na ovládanie. Sklá idú kaskádovo za sebou a väčšinou sa používa troj alebo štvor koľajnica. Vie sa otvárať aj zo stredu do strán a tak nám dáva možnosť zdvojnásobiť zasklievaciu plochu. Vďaka bezrámovosti je zaručený výhľad. Vie zaskliť aj veľké plochy.

Presklenne terasy

Studený systém bezrámový posuvno-otočný Zdroj: Almon

Studený systém bezrámový posuvno-otočný

Je výborný, ak má klient menej miesta, lebo v otvorenom stave sa dá otvoriť na 100% a nič v ploche nezavadzia. Krídla sú v jednej koľajnici a ovládajú sa jedno po druhom postupne. Veľká výhoda je, že sa dá zaskliť aj rohová pozícia. Ideálny pre ničím nerušené výhľady.

Presklenne terasy

Studený systém bezrámový skladací Zdroj: Almon

Studený systém bezrámový skladací

Tento systém na rozdiel od parkovacieho ovláda všetky krídla naraz a tie sa harmonikovo skladajú na jednu stranu. Pozná teda len otvorený alebo zatvorený stav, ale za to sa s ním ľahko manipuluje. Výhľady sú samozrejme dokonalé.

Presklenne terasy

Studený systém rámový posuvný Zdroj: Almon

Studený systém rámový posuvný

Tak ako posuvné bezrámové, aj tento má sklá kaskádovo za sebou, ale sklá sú v ráme. Väčšinou sa používa troj alebo štvor koľajnica. Vie sa otvárať aj zo stredu do strán a tak nám dáva možnosť zdvojnásobiť zasklievaciu plochu. Jeho výhodou je značne zvýšený tepelný komfort. Vhodný do veterných podmienok.

Studený systém rámový posuvno-otočný

Je ideálny, ak má klient menej miesta a chce zvýšiť svoj tepelný komfort na terase. V otvorenom stave sa dá otvoriť na 100% a nič v ploche nezavadzia. Krídla sú v jednej koľajnici a ovládajú sa jedno po druhom postupne. Veľká výhoda je, že sa dá zaskliť aj rohová pozícia. Vhodný do veterných podmienok.

Teply posuvny systém presklenia

Teplý systém posuvný Zdroj: Almon

Teplý systém posuvný

Ak potrebujete uzatvoriť priestor a následne ho používať ako novú plnohodnotnú miestnosť, je tento systém jedna z možností. Teplý posuvný systém má rámy s prerušeným tepelným mostom (napr. tak ako vaše okná) a ako sklenenú výplň viete dať izolačné sklo. Posuvný systém možno rozdeliť na dve až štyri krídla.

Presklenne terasy

Teplý systém harmonikový Zdroj: Almon

Teplý systém harmonikový

Ak by ste potrebovali tepelne uzavrieť vašu terasu a zároveň ju v lete naplno otvoriť, je tento systém vhodný pre vás. Krídla sa skladajú na jednu stranu harmonikovo a zároveň v zavretom stave prvé krídlo slúži ako bežné dvere. Ako výplň sa používa izolačné sklo.

Zdroj: PR článok spoločnosti ALMON s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: presklená terasa Veľkoplošné zasklenie vonkajšia terasa
Zdieľať článok