Zdroj: Carlo Baroni

Keď sa z mestského bytu stane dokonalé miesto pre oddych, zábavu a načerpanie nových síl

30. 09. 2021
Zdieľať

Realizácia bytu nás zaujala čistým rukopisom, použitím originálnych detailov, ktoré minimalistické riešenia zútulňujú, príjemným posedením vonku a miestnosťou s biliardovým stolom. Jednoducho – domácnosť určená na oddych, zábavu a načerpanie nových síl.

Pozemok s domom, v ktorom sa byt nachádza, stojí pri pomernej rušnej ceste. Výhodou však je, že dom je uložený na opačnej strane pozemku a od cesty ho oddeľuje súkromná záhrada.

Pes leží na podlahe v obývačke s krbom

Už od vstupu do domu vás upúta krb, ktorý zostáva viditeľný z celého obývacieho priestoru. Zdroj: Carlo Baroni

Vďaka nej je z bytu výhľad na zeleň. Projekt interiéru mestského bytu zahŕňal návrh nábytku na mieru, návrh záhrady, rady, aké výrobky do interiéru by si mali domáci kúpiť a akú farbu a materiál na fasády je vhodné použiť. Okrem toho sa architekti s pomocou expertov zamerali na celkovú pohodu bývania, riešenie vonkajších akustických a environmentálnych problémov a odstraňovanie elektromagnetického znečistenia v interiéroch.

Prečítajte si tiež
Elegantný svetlý dom má moderný interiér s umeleckými prvkami a inteligentnými systémami

Proti hluku fungujú rastliny, farby vo vnútri ladia so záhradou

Koncept premeny interiéru bol inšpirovaný hlavnými priestorovými charakteristikami domu. Veľké francúzske dvere do obývačky lemujú záhradu, do ktorej boli vysadené rastliny schopné znižovať hluk a znečistenie životného prostredia.

Útulná obývačka s jedálňou a krbom

Z kuchyne je výhľad do celého priestoru. Zdroj: Carlo Baroni

Úpravy, ktoré architekti navrhli v interiéri, pripomínajú farby a materiály zo záhrady: nábytok a doplnky používajú zelený odtieň a kontrastujú s bielou modernou benátskou podlahou typu terrazzo, ktorá je aj na terase. V jedálni (stôl, stoličky a kuchyňa) figuruje nábytok z orechového dreva „canaletto“. Vďaka veľkým presklenia sa autorom projektu podarilo vtiahnuť záhradu do interiéru.

Jedáleň s dizajnovým svietidlom

Dekoratívne svietidlá zútulňujú priestor. Zdroj: Carlo Baroni

Krb uvidíte už od vstupu, dekoratívne svietidlá priestor zútulňujú

Veľké okná sú vybavené lavicami s dvojitou funkciou, vďaka ktorým si domáci môžu vychutnať relaxačný výhľad do záhrady. V prípade potreby ponúkajú sedenie navyše, kedykoľvek prídu hostia alebo príbuzní. Povrch kuchynského ostrovčeka je v čiernej farbe. Už od vstupu do domu vás upúta krb, ktorý zostáva viditeľný z celého obývacieho priestoru, čím vytvára pocit privítania a tepla.

Prečítajte si tiež
Z desaťročnej stavby dokázali vytvoriť moderný dom s interiérom plným svetla

V priestore na spanie dosiahli architekti hrejivú relaxačnú atmosféru drevenými podlahami a obkladmi stien. V kúpeľniach je na dlážke taktiež terrazzo a na stenách smaltovaná farba na steny. Špeciálnu pozornosť si zaslúži riešenie osvetlenia – všetky svietidlá sú veľmi dekoratívne a zjemňujú celý priestor.

Drevená stena v oddychovej časti so závesmi

V byte dominuje biela, doplňujú ju farebné detaily a drevo. Zdroj: Carlo Baroni

ZM byt

architektonický ateliér: BURNAZZI FELTRIN ARCHITECTS

autori: Elisa Burnazzi, Davide Feltrin

lokalita: Trento (Trident), Taliansko

plocha: 279 m² (interiér), 70 m² (exteriér), 350 m² (záhrada)

realizácia: 2018 – 2020

Sabína Zavarská

Foto: Carlo Baroni

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty drevené obklady farebné ladenie mestské byty moderné bývanie prírodné materiály vonkajšia terasa záhrada
Zdieľať článok

Diskusia