Protišmyková terasa v okolí bazéna
Zdroj: Deceuninck

Protišmyková terasa v okolí bazéna

06. 08. 2020 Zdieľať

Letné mesiace sú stvorené na kúpanie, opaľovanie, jednoducho na trávenie času vonku na čerstvom vzduchu. Majitelia rodinných domov to majú o niečo ľahšie, pretože môžu počas teplých dní relaxovať na svojej terase a ak majú vlastný bazén, nepotrebujú navštevovať ani kúpaliská.

O bezstarostnom kúpaní a pohode pri bazéne rozhoduje nielen samotný výber bazéna, ale aj jeho bezprostredné okolie. Ak hľadáte príjemný materiál, na ktorom by ste mohli odpočívať iba na uteráku alebo na ležadle, chodiť po ňom bosí a aby zároveň aj dobre vyzeral a zapadol do okolia, siahnite po kompozitných doskách Twinson. Sú spojením dreva a plastu a odolné voči všetkým vrtochom počasia. Navyše si vyžadujú iba minimálnu údržbu.

Kompozitná terasa

Kompozitná terasa Twinson predstavuje spojenie dreva a plastu. Vyznačuje sa odolnosťou voči všetkým vrtochom počasia. Zdroj: Deceuninck

Príjemný povrch aj naboso

Drevoplastovému materiálu Twinson nevadí styk s vodou, preto ho možno umiestniť aj v okolí bazéna. Ani za mokra sa dosky nešmýkajú a veľmi rýchlo schnú. Twinson má atest pre materiály používané na výrobu hračiek pre deti, preto sú dosky úplne bezpečné aj pre najmenších členov rodiny. Kompozitné dosky sú ideálne aj pre chôdzu naboso. Deťom nehrozí zapichnutie triesky do nohy, takže sa na terase môžu bez obáv hrať. Ak si zvolíte svetlejší odtieň, nebude sa vám terasa v lete ani prehrievať alebo páliť na chodidlách, ako napríklad dlažba alebo kameň. Kvalitný kompozitný materiál nepodlieha hnilobe, je odolný proti plesniam, škodcom či drevokazným hubám. Terasové dosky z materiálu Twinson sú k dispozícii v troch rôznych produktových variantoch s rôznymi povrchmi a v niekoľkých farbách. Svoju finálnu farbu získajú postupne a určitý čas to trvá. Proces prirodzeného zosvetlenia by sa však mal po niekoľkých týždňoch zastaviť. Stálofarebnosť je jednou z výhod tohto materiálu.

Kompozitná terasa

Ani za mokra sa dosky nešmýkajú a veľmi rýchlo schnú. Zdroj: Deceuninck

Výstavba terasy je hračka

Ak vás kompozitný materiál presvedčil, pustite sa do terasy v okolí bazéna hneď teraz. So systémom Twinson Click je to veľmi jednoduché. Nepotrebujete skrutky ani vŕtačku. Rýchlu montáž umožňuje spodná konštrukcia zložená z niekoľkých prvkov. Užitočnou súčasťou systému je trojuholníková pätka (Triax), ktorá nesie spodnú konštrukciu terasy a umožňuje jej montáž v rôznych uhloch. Na ňu sa nacvakávajú hliníkové podkladové profily, na ktoré sa upevňujú dosky Twinson. Pre pokrytie plôch v okolí bazénov sú vhodné napríklad dosky Character Massive, ktoré majú schopnosť kopírovať aj oblé tvary a zakrivenia. K bazénom sú vhodné aj terasové dosky Majestic Massive Pro s tenkou vrstvou polyméru (PVC), ktorá drevoplast chráni pred poškriabaním, mastnotou a škvrnami akéhokoľvek pôvodu.

Kompozitná terasa

Deti sa môžu na kompozitnej terase bezpečne hrať. Môžu po nej behať aj naboso, nehrozí im zapichnutie triesky do nohy. Zdroj: Deceuninck

Bez starostí

Ničím nerušený relax umocňuje minimálna údržba terás Twinson, ktorá vám zaberie len minimum času. Nevyžaduje si žiadne brúsenie, pravidelné olejovanie či natieranie. Terasu netreba ošetrovať žiadnymi umelými konzervačnými prostriedkami či moridlami, nátermi, lakmi a tmelmi. Zaschnuté vodné mapy po kúpaní či ďalšie škvrny, ktoré nezmiznú samé, môžete ľahko odstrániť vodou s trochou saponátu alebo vysokotlakovým čističom. Odolné škvrny odstránite s použitím špeciálneho čistiaceho prostriedku na WPC.

Kompozitná terasa

Údržba terasy Twinson je jednoduchá. Menšie nečistoty stačí vyčistiť vodou so saponátom alebo vysokotlakovým čističom. Zdroj: Deceuninck

Kompozitná terasa

So systémom Twinson Click možno mať terasu hotovú rýchlo, a to bez vŕtania a skrutiek. Zdroj: Deceuninck

Viac sa o terasách Twinson dočítate na www.twinson.com/sk-sk alebo na www.chcemterasu.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti Deceuninck

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: kompozitné materiály vonkajšia terasa
Zdieľať článok