Zdroj: WPC – WoodPlastic

Vyberte si svoju terasu snov. Bezúdržbovú a so zárukou až 25 rokov

25. 04. 2022 Zdieľať

WPC – Woodplastic patrí medzi najvýznamnejších výrobcov drevoplastových terás, plotov a obkladov stien v Európe. Svoje originálne dosky Terafest® dodáva záujemcom ako v štandardných rozmeroch, tak aj v atypickom prevedení.

Vo svojom závode v stredočeských Bukovanoch vyrába
WPC – Woodplastic približne 6 km plnoprofilových dosiek Terafest® denne. Vďaka plne zásobeným skladom majú českí aj slovenskí zákazníci firmy istotu, že dostanú vždy to najlepšie, v najkratšom možnom čase a v prípade záujmu aj na kľúč. Či už tieto produkty mieria do Európy, Ázie či Afriky, každý z nich opúšťa bránu firmy s rodným listom. Ten garantuje najvyššiu kvalitu a záruku životnosti až 25 rokov.

Terasa vo veľkomeste

Kompozitné dosky Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic. Zdroj: WPC – WoodPlastic

Terafest®, to sú české terasy svetovej úrovne

Dosky Terafest® sa osvedčili nielen ako ideálny materiál na výstavbu vonkajších terás alebo plotov okolo rodinných domov. Projektanti nimi vylepšujú nové realizácie a mestá ich využívajú na budovanie verejných priestorov. Zákazníci v Európe pritom oceňujú hlavne atraktívny dizajn, bezpečnosť a ekologickosť dosiek, záujemcovia z Afriky, na Blízkom východe či v ázijských krajinách kvitujú mimoriadnu odolnosť voči mnohokrát extrémnej klíme a dlhú životnosť bez väčšej potreby údržby.

Rodinný dom s upravenou záhradou a terasou

Kompozitné dosky Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic. Zdroj: WPC – WoodPlastic

„Záujem o dosky z kompozitu každoročne stúpa už niekoľko rokov,“ konštatuje Petr Hromek, obchodný manažér firmy WPC – Woodplastic,
a jedným dychom dodáva: „To však paradoxne predstavuje pre ich dobrú povesť aj najväčšie nebezpečenstvo.“ Podľa spomínaného experta teraz na WPC parazitujú aj firmy, ktoré buď nemajú s jeho výrobou a predajom skúsenosti, alebo zámerne ponúkajú nekvalitné dosky bez uvedenia zloženia a pôvodu. Mnohé z nich kompenzujú nižšiu kvalitu zdanlivo výhodnou cenou.

Pri výbere dosiek stavte na osvedčeného výrobcu

Podľa oslovených odborníkov však tkvie pridaná hodnota dosiek z kompozitu nielen v samotnej kvalite použitého materiálu, ale predovšetkým v zákazníckom servise. Dobrý výrobca či dodávateľ dokáže záujemcovi o terasu poskytnúť informácie, aké všetky možnosti mu drevoplast ponúka a čo bude ideálne práve pre jeho stavbu.

Rodinný dom s upravenou terasou a bazénom

Kompozitné dosky Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic. Zdroj: WPC – WoodPlastic

Aj z tohto dôvodu disponuje WPC – Woodplastic na Slovensku sieťou certifikovaných spolupracovníkov, ktorí každého klienta zadarmo navštívia, poradia mu s výberom dosiek, s návrhom, kalkuláciou aj s montážou. „Často sa jedná o zdanlivé detaily, ale práve tie môžu znamenať rozdiel medzi terasou, ktorá vydrží desiatky rokov stále rovnako atraktívna, a tou, s ktorou môžu byť v budúcnosti nejaké problémy,“ upozorňuje Petr Hromek. Experti tak môžu zákazníkovi odporučiť dosky pre prípad, že má čiastočne zastrešenú terasu, poradiť mu, aký povrch zvoliť, aby na ňom nebolo vidieť peľ z neďalekého poľa, dať tip, na aké drážky staviť v prípade, že vedľa terasy rastie ihličnan, alebo mu ukážu, ako ušetriť na odrezkoch.

Pozrite si video

Viac na www.woodplastic.sk

Zdroj: PR článok WPC – WOODPLASTIC a.s.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: kompozitné materiály terasové platne terasy Terasy WoodPlastic
Zdieľať článok