Zdroj: WPC - WoodPlastic

Terasa, ktorá odolá mrazu, vlhku aj vysokým teplotám

22. 02. 2022 Zdieľať

Rozmanitosť počasia pripravuje terasám pri našich domoch po celý rok zaťažkávaciu skúšku. Tí z nás, ktorí stavili na drevný kompozit Terafest®, sa však nemusia príliš vzrušovať. Prečo? Terasové dosky od českého výrobcu WPC – WoodPlastic vykazujú mimoriadnu odolnosť. Pozrime sa na dôvody, prečo by sa ich obstaranie mohlo vyplatiť aj vám.

Vonkajšie nezakryté terasy sú počas roka vystavené mimoriadnej záťaži. Ak opomenieme bežnú sezónnu prevádzku, najväčší nápor predstavuje počasie. Zatiaľ čo v lete na terasu útočia UV žiarenie a vysoké teploty, v zime to je blato, vlhko a teploty klesajúce často výrazne pod bod mrazu. Rôzne materiály vykazujú rôznu odolnosť a životnosť, ale asi najhoršie je na tom klasické drevo. A to je škoda, pretože drevo je atraktívne, dostupné a dobre sa s ním pracuje.

Zaujímavú alternatívu predstavuje pre stále väčší počet záujemcov kompozit dreva obohatený o polyetylén. Jedným z najvýznamnejších výrobcov terasových dosiek z kompozitu je česká spoločnosť
WPC – WoodPlastic, ktorej Terafest® boduje u zákazníkov v tuzemsku aj v zahraničí. Existuje množstvo kritérií a dôvodov, podľa ktorých si vyberáme terasu. Tu je stručný výber tých, ktoré dávajú palec hore doskám od výrobcu a dodávateľa zo stredočeských Bukovan.

Terasa moderného domu so záhradou

Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest®. Zdroj: WPC – WoodPlastic

Náklady a čas na starostlivosť o terasu sú minimálne

Odolnosť terás Terafest® je mimoriadna a starostlivosť, ktorú vyžadujú, úplne minimálna. Všetka údržba spočíva v občasnom opláchnutí vodou, mastné fľaky je možné umyť saponátom. Dvakrát do roka je vhodné odstrániť zo škár prach a nečistoty a terasu zamiesť. Žiadne natieranie, olejovanie ani impregnácia.

Kompozitná terasa pri bazéne

Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest®. Zdroj: WPC – WoodPlastic

Terasa na celý život

Vďaka patentovanej zmesi a licencii na unikátnu americkú technológiu výroby Strandex dokážu terasy z originálneho dreveného kompozitu od firmy WPC – WoodPlastic bez problémov a dlhodobo čeliť dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu. Dosky sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii i slanej vode. Výrobca na ne ponúka záruku až 25 rokov.

Výrobky sú bezpečné a vhodné aj pre deti

Na výrobu zmesi bola použitá starostlivo vybraná drevitá múčky obohatená o zdravotne nezávadný polyetylén rovnakého typu, aký sa používa v zdravotníctve. Dosky tak neobsahujú žiadne toxické látky a nie je potrebné ich chemicky ošetrovať.

Kompozitná terasa so sediacou ženoua dieťaťom

Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest®. Zdroj: WPC – WoodPlastic

Protišmykové terasy bez triesok

Na masívnych plnoprofilových doskách Terafest® sa netvoria triesky ani štepy a majú protišmykový povrch, ktorý je zároveň veľmi príjemný na dotyk. Na rozdiel od dutých dosiek nemôže u tých s plným profilom dôjsť k lámaniu ani drobeniu, a to ani po desiatkach rokov intenzívneho používania.

S dreveným kompozitom sa skvele pracuje

Terafest® je možné navrtávať, skracovať alebo zarezávať rovnako ako bežné dosky z dreva. Veľkou výhodou oproti drevu je, že kompozit môžeme po zahriatí ohýbať. To je ideálna vlastnosť na tvarovanie zakončovacích líšt do požadovaných oblúkov predovšetkým pri bazénoch alebo okolo schodov. Terasy z Bukovan sa navyše rýchlo a ľahko montujú, vďaka svojmu profilu sa nemusia zložito kotviť k podložiu.

Ohľaduplnosť k prírode

Výrobný závod spoločnosti WPC – WoodPlastic sa riadi hodnotami, ktoré zodpovedajú civilizovanej Európe 21. storočia, vrátane ohľaduplnosti k prírode. Jeho produkty sú 100% recyklovateľné, neobsahujú PVC ani žiadne toxické látky a nie je potrebné ich chemicky ošetrovať. Pri výrobe sa používa zvyškové drevo pochádzajúce z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom a kvalitný polyetylén je zdravotne úplne nezávadný.

Kompozitná terasa pri bazéne s rodinou

Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest®. Zdroj: WPC – WoodPlastic

Vysoká estetická hodnota povrchov aj farieb

Terasám Terafest® je spoločná dokonalá drevená textúra. Vyberať je možné ako z dosiek s výrazným dizajnom, tak z tých, ktoré oslovia milovníkov čistých línií a materiálov príjemných na dotyk. Dosky sú k dispozícii v širokej škále farebných odtieňov, ktoré ich umožňujú zladiť s ostatnými prvkami v exteriéri.

Kompozitná terasa na dome

Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest®. Zdroj: WPC – WoodPlastic

Perfektný zákaznícky servis

Popri vlastnom závode v stredočeských Bukovanoch disponuje firma
WPC – WoodPlastic širokou sieťou certifikovaných montážnych a obchodných partnerov, v ČR aj na Slovensku. Tí vám pomôžu s výberom povrchov dosiek a ich farieb a následne vám terasu zadarmo navrhnú a vypracujú nezáväznú kalkuláciu. V prípade záujmu novú terasu rýchlo a profesionálne nainštalujú.

Ďalšie informácie o produktoch firmy WPC – WoodPlastic, inšpiratívne fotografie, praktické odporúčania a oveľa viac nájdete na www.woodplastic.sk.

Zdroj: PR článok Woodplastic Slovakia s.r.o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: kompozitné materiály terasy Terasy WoodPlastic vonkajšie terasy
Zdieľať článok