Vysnívanú terasu môžete mať už toto leto

12. 06. 2020 Zdieľať

Leto v rodinnom dome – to je najmä relax pod holým nebom. Užite si dosýta už tento rok slnečné dni na vašej novej terase. Zorganizujte na nej rodinné stretnutia spojené s grilovačkou, posedenie s kamarátmi pri vínku alebo si vychutnajte samotu pri dobrej knižke.

Niektoré kompozitné materiály na trhu sú vďaka nízkej cene pre zákazníkov veľkým lákadlom. Zistite si však, či sú v cene zahrnuté iba dosky, alebo aj všetky doplnky. Menej kvalitné materiály sa musia kotviť v kratších rozstupoch, pri ktorých sa spotrebuje viac spojovacieho a podkladového materiálu, čo tiež niečo stojí. Výber novej terasy teda poriadne zvážte. Inak vás môže vyjsť drahšie, než si myslíte. Ak sa rozhodnete pre kompozitný materiál Twinson, nebudete ľutovať. Táto terasa vám vydrží desiatky rokov.

Twinson kombinuje to najlepšie z oboch svetov – prináša prírodný vzhľad dreva a odolnosť PVC.

Twinson kombinuje to najlepšie z oboch svetov – prináša prírodný vzhľad dreva a odolnosť PVC. Zdroj: Deceuninck

Dizajnová a pritom odolná terasa z WPC dosiek

V kvalitnom kompozite s označením Twinson je rovnomerne zastúpené borovicové drevo a PVC. Tento ideálny pomer stojí za výnimočnými vlastnosťami tohto materiálu. Dosky sú extrémne pevné, preto znesú vysokú záťaž a ani namáhanie poveternostnými vplyvmi ich v priebehu niekoľkých rokov nezničí. Kompozitné dosky Twinson sa nelámu a nie sú náchylné k napadnutiu hubami a plesňami. Materiál je navyše protišmykový, ideálny aj pre chôdzu naboso. Počas celej životnosti si WPC dosky zachovajú svoj tvar bez zmien. Ak si zvolíte svetlejší odtieň, nebude sa vám terasa v lete ani prehrievať, ako napríklad dlažba alebo kameň. Ničím nerušený relax navyše umocňuje ich minimálna údržba, ktorá vám zaberie len minimum času.

Kompozitné dosky Twinson sú protišmykové, a preto ich možno použiť aj v okolí bazénov.

Kompozitné dosky Twinson sú protišmykové, a preto ich možno použiť aj v okolí bazénov. Zdroj: Deceuninck

STOP mastným škvrnám

Ak milujete grilovanie, ste spoločenský typ a máte radi párty u vás doma, potrebujete terasu, ktorá vydrží a bude odolná. Kompozitné dosky MAJESTIC MASSIVE PRO sú pre vás optimálne. Majú certifikát požiarnej odolnosti BROOF (t1), čo znamená, že sú odolné proti požiaru. Nemusíte sa báť zhorenia terasy ani neželaného kvapnutia oleja, kečupu či inej pochutiny na terasové dosky. Vďaka patentovanej 360° vrstve PVC je povrch dosiek Twinson odolný voči mastnote. Dokonca ani škvrny od opaľovacieho krému sa na ich povrchu neudržia. Príjemným bonusom kompozitnej terasy je navyše ľahká údržba. Na odstránenie menších nečistôt, ako sú prach či vodné mapy si vystačíte s vodou a saponátom, v prípade usadenia špiny v drážkach je vhodnejšie použiť vysokotlakový čistič. Odolné nečistoty pomôže odstrániť niektorý zo špeciálnych čistiacich prostriedkov určených na kompozity. Dosky Twinson nepotrebujú žiadne nátery alebo brúsenie, nemusíte ich ošetrovať umelými konzervačnými prostriedkami či moridlami.

Vďaka patentovanej 360° vrstve PVC je povrch dosiek MAJESTIC MASSIVE PRO odolný voči mastnote.

Vďaka patentovanej 360° vrstve PVC je povrch dosiek MAJESTIC MASSIVE PRO odolný voči mastnote. Zdroj: Deceuninck

Terasa už za krátky čas

Príliš sa vám do výstavby terasy nechce? So systémom Twinson Click je to hračka. Vysnívané miesto na relax budete mať hotové raz-dva, a to bez vŕtania a použitia skrutiek. Užitočnou súčasťou systému je trojuholníková pätka (Triax), ktorá nesie spodnú konštrukciu terasy a umožňuje jej montáž v rôznych uhloch. Na ňu sa nacvakávajú hliníkové podkladové profily, na ktoré sa upevňujú dosky Twinson. Výsledkom je stabilná, odolná terasa, ktorá sa v prípade poškodenia dá ľahko opraviť. Nemusíte ju celú rozoberať, stačí vybrať iba chybnú dosku a nacvaknúť novú. Viac sa dočítate na www.twinson.com/sk-sk/ a www.chcemterasu.sk

Zdroj PR článok Deceuninck

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: terasy
Zdieľať článok