Zdroj: AVG

Prevetrávaná fasáda rodinného domu AVG

22. 08. 2022 Zdieľať

Prevetrávaná fasáda rodinného domu AVG poskytuje pôsobivý štýl v kombinácii farieb šedej s drevodekorom. Fasáda je vyrobená z kvalitného hliníka, ktorý je nenáročný na údržbu.

Logo AVG

Zdroj: AVG

Kazety sú upevnené na nosný rošt (hliníkovú podkonštrukciu), po celom obvode rodinného domu. Prevetrávaná fasáda vytvára medzi priestor a tým zároveň prerušuje priamy kontakt s hlavnou obvodovou stenou domu. Vďaka tomuto odvetranému priestoru dokáže fasáda lepšie odvádzať UV žiarenie, vietor, dážď a hluk.  Odvetraná fasáda zároveň pôsobí ako ochranný plášť a ako ochrana pred ohňom čo je v súčasnej legislatíve veľmi dôležitý aspekt. Kazety AVG ALU EASY tieto požiadavky na požiarnu odolnosť spĺňajú v triede A1 fasáda nehorí a nedymí. 

Logo AVG

Zdroj: AVG

Kladenie kaziet môže byť horizontálne alebo vertikálne. Systém kladenia fasádnych kaziet je v tomto prípade horizontálny. Dnešný trh ponúka veľké množstvo materiálov, ktoré sa dajú použiť na prevetrávanú fasádu, a taktiež neobmedzené farebné prevedenia. Ďalšou veľkou  výhodou prevetrávanej fasády je aj fakt, že je ľahká a pevná. Neodmysliteľnou súčasťou moderných a nadčasových rodinných domov sú kvalitné hliníkové okná dvere, presklené fasády s bezpečnostnými prvkami, ktoré taktiež nájdete v ponuke spoločnosti AVG.

Prevetrávaná fasáda AVG.

Prevetrávaná fasáda AVG. Zdroj: AVG

Spoločnosť AVG GROUP ponúka svojim zákazníkom fasádne systémy,  moderné multifunkčné  oceľové haly a taktiež montované budovy s rôznym využitím. Oceľové konštrukcie, oceľové haly, montované haly AVG a moderné fasádne systémy (hliníkové okná, hliníkové dvere, protipožiarne okná a dvere, presklené fasády, prevetrávané fasády, hliníkové slnolami, dizajnové profily) sa vyrábajú v certifikovanom závode AVG, záručný a pozáručný servis.    

PREVETRÁVANÉ FASÁDY – „presnosť pre detail v najvyššej kvalite“

Logo AVG

Zdroj: AVG

Viac na www.avg-group.com a www.haly.expert

Zdroj: PR článok AVG group,a.s.

Kategória: Steny a fasády
Tagy: hliníkové okná kovová konštrukcia Odvetrané fasády renovácia fasády
Zdieľať článok