Betónová strešná krytina – kvalita, ktorá pretrvá dlhé desaťročia

31. 05. 2016
Zdieľať

Strecha je azda najnamáhanejšou súčasťou domu, preto by mal byť jej výber dôsledný. Dobré rozhodnutie v tejto oblasti zabezpečí, že poslúži aj viacerým generáciám.

Charakter budovy esteticky dotvára strešná krytina, ktorá okrem ochrannej funkcie vo veľkej miere zvýrazňuje aj individualitu stavby. 

Strecha z betónu

Betónová strešná krytina je vynikajúcou voľbou pre domy so sklonom strechy od 17°  a v súčasnosti patrí k najvyhľadávanejším riešeniam. Tento typ strechy je mimoriadne odolný a vyznačuje sa veľmi dlhou životnosťou. Súvisí to s faktom, že pevnosť betónovej krytiny rokmi narastá. Vyrába sa z prírodných surovín – cementu, kameniva a vody, ktorých správny pomer a následný spôsob vypaľovania produktu, zaručujú stopercentnú kvalitu a vysokú odolnosť. Ako farbivo sa do zmesi pridávajú oxidy železa, ktoré sa pri výrobe rovnomerne zamiešajú, čím sa dosiahne homogénnosť farby v celom priereze šindľa. Vyformovaný materiál ešte prechádza procesom dvojnásobnej povrchovej úpravy, aby sa zabezpečila 100%-na farebná stálosť a UV odolnosť. Betónové škridle okrem týchto vlastností spĺňajú aj ďalšie dôležité nároky na kvalitu. Sú tiež absolútne odolné voči všetkým poveternostným podmienkam. Škridle navyše pôsobia veľmi klasickým dojmom a ponuka farebného vyhotovenia je naozaj široká. Z estetického aj funkčného hľadiska sa preto prispôsobia každému domu.


Betónová strešná krytina – kvalita, ktorá pretrvá dlhé desaťročia

1773835
Leier Baustoffe SK, s.r.o.

Betónová strešná krytina Leier

Spoločnosť Leier ponúka svojim zákazníkom na výber celý rad obľúbených a vysokokvalitných strešných krytín, ktoré disponujú mnohými prednosťami.


Toscana Classic Terra

Toscana Classic Terra
Leier Baustoffe SK, s.r.o.

Výhody krytiny Leier:

1. Mimoriadna odolnosť – vysoká pevnosť a hmotnosť škridiel zabezpečuje stabilitu a odolnosť krytiny aj pri extrémnych vplyvoch počasia.
2. Dlhá životnosť – Leier poskytuje na svoju škridlu písomnú záruku 50 rokov na mrazuvzdornosť, rozmerovú presnosť a vodotesnosť.
3. Mrazuvzdornosť – technológia výroby zabezpečuje veľmi nízku nasiakavosť a tým aj mrazuvzdornosť.
4. Vodotesnosť – kontrola rozmerovej presnosti garantuje, že pri dodržaných minimálnych bezpečnostných sklonov strechy a správnym návrhom podstrešného hydroizolačného plášťa, budú jednotlivé prvky do seba presne zapadať, čím sa zabezpečí dokonalá vodotesnosť krytiny Leier.
5. Farebná stálosť a UV odolnosť – dosahuje sa použitím akrylátového farbiva z oxidov železa a špeciálnou povrchovou úpravou. 
6. Prírodný produkt – krytina Leier je vyrobená z čisto prírodných surovín ako je štrk, voda a cement. Je teda aj 100%-ne recyklovateľná.


Toscana Extra Palazzo

Toscana Extra Palazzo
Leier Baustoffe SK, s.r.o.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Ponuka

Ponuka Leier v oblasti betónových krytín je dostatočne široká. Škridle sa svojim tvarom umožňujú prispôsobiť aj tvarovo náročnejším riešeniam striech a vďaka ich vyladenej kvalite sa na ne možno spoľahnúť po dlhé desaťročia. 


Toscana Classic Terra

Toscana Classic Terra
Leier Baustoffe SK, s.r.o.

TOSCANA
Zaujímavým tvarom dodá streche pravú mediteránsku atmosféru. 

Aktuálne modely:
•  Toscana basic avanti
•  Toscana classic – oriešková, tehlovočervená, terra
•  Toscana extra – pallazo, capello

•  Lux (tvarovo rovnaké, ako ostatné krytiny Toscana, rozdiel je vo farbe. Používa sa iný typ farbiva, ktoré zabezpečuje vyšší lesk)– červená, čierna, tmavohnedá

LUX AERO
Svojim klasickým profilom je ideálna na zhotovenie striech v alpskom štýle. 

Aktuálne modely:
•  Lux aero (Používa sa typ farbiva, ktoré zabezpečuje vysoký lesk) – tehlovočervená, bronzová

ZDROJ PR článok spoločnosti Leier Baustoffe SK, s.r.o.

 
Kategória: Materiály Strecha, podkrovie
Zdieľať článok

Diskusia