Dostatok denného svetla v temných miestnostiach? Pomôžu svetlovody

Dostatok denného svetla v temných miestnostiach? Pomôžu svetlovody

26. 03. 2019 Zdieľať

Môže sa zdať, že dostatok denného svetla v domácnosti je samozrejmosť. Privádzajú ho predsa okná. Lenže nie všetky miestnosti k nim majú prístup. Tie stredové sú spravidla odkázané na umelé osvetlenie, ktoré očiam neprospieva tak ako prirodzené svetlo. Zároveň zvyšuje náklady na energie. Aj do takých miestností však môžete priviesť denné svetlo, a to napríklad pomocou svetlovodu VELUX. Vďaka vysoko odrážajúcemu tubusu dokáže slnečné lúče viesť až do hĺbky 6 metrov medzi strechou a miestnosťou.

Svetlovod ušetrí až 400 hodín svietenia

Ani tie najtemnejšie miesta svojho domu nemusíte cez deň rozjasňovať umelým osvetlením. Vďaka svetlovodom jednoducho privediete prirodzené svetlo napríklad do chodieb, schodísk, kúpeľní a šatníkov pod šikmými strechami, kde nemôžete namontovať strešné okno VELUX ani iný zdroj osvetlenia.
 
Aj v zlom počasí dokážu kvalitné svetlovody osvetliť tmavé miestnosti s rovnakou intezitou ako klasické 60W žiarovky. Nový difuzér s doskou EdgeGlow a dvojitým akrylátovým sklom navyše rozptýli svetlo do všetkých kútov miestnosti ešte účinnejšie. Môžete tak ročne ušetriť až 400 hodín zbytočného svietenia. Nehovoriac o úsporách za energie.
 

Dostatok denného svetla v temných miestnostiach? Pomôžu svetlovody

2365485
VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.

 

Jednoduchá inštalácia a praktické samočistenie

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, umiestnite svetlovod čo najbližšie k hrebeňu strechy. Ideálne s orientáciou na juh. Vďaka takému umiestneniu privedie svetlovod do interiéru najintenzívnejšie možné svetlo vzhľadom k podnebným podmienkam.
 
Hlavné prednosti svetlovodov:
 
Až 98 % odrazivosť tubusu dodá miestnosti dostatok svetla s rovnakou intenzitou ako 60W žiarovka.
 
Ešte lepšie rozptýlenie aj do tých najtemnejších kútov zaistí vylepšený stropný difuzér EdgeGlow.
 
Pre dostatok svetla v akejkoľvek dennej i nočnej hodine môžete k svetlovodu pripojiť aj LED diódové osvetlenie.
 
Nemusíte mať obavy, že sa svetlovod zapráši, alebo sa na ňom usadia nečistoty, ktoré znížia priechod denného svetla. Osadzovací rám svetlovodu je totiž vybavený samočistiacou vrstvou, ktorá udržuje sklo perfektne čisté. 
 
Tak ako čistenie, aj inštalácia zariadenia je jednoduchá a nie je pri nej potrebné zasahovať do konštrukcie budovy. Vďaka špeciálnemu zamykaciemu manžetovému systému Flexi Loc zvládne zostavenie a namontovanie svetlovodu každý profesionál. 

Dostatok denného svetla v temných miestnostiach? Pomôžu svetlovody

2365489
VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.

Cenovo dostupné riešenie pre šikmé i ploché strechy vám ušetrí starosti aj peniaze za energie. Navyše v domácnosti obmedzíte prísun umelého svetla, z ktorého môžu byť vaše oči unavené. Prirodzené dynamické denné svetlo vždy oživí interiér omnoho lepšie než akékoľvek svietidlo. Zistite, ktorý svetlovod je pre vás najvhodnejší pomocou intuitívneho LUX kalkulátora.
 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.
Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: svetlovody
Zdieľať článok