TERRAN ClimaControl – pre nižšiu teplotu v podkroví
Zdroj: Mediterran Slovakia s.r.o.

TERRAN ClimaControl – pre nižšiu teplotu v podkroví

30. 06. 2022 Zdieľať

V portfóliu značky TERRAN nájdete aktuálne šesť rôznych modelov strešnej krytiny v pestrej farebnej škále, ktoré sú chránené s povrchovými úpravami ColorSystem, EVO a ClimaControl. Povrchová úprava ColorSystem zabezpečuje stálofarebnosť a lesk škridiel, EVO predlžuje životnosť povrchovej úpravy a ClimaControl odráža IR žiarenie a tak sa dosiahne nižšia teplota v podkroví.

Povrchová úprava ClimaControl

Spoločnosť Mediterran Slovakia ponúka škridle s povrchovou úpravou s názvom ClimaControl, ktoré sú použité pri typoch Danubia a Zenit značky Terran. Danubia je dostupná v troch farebných odtieňoch: Space (čierna), Moon (antracit) a Mars (tehlovo červená), pričom sú všetky druhy dostupné v lesklom prevedení. Zenit je dostupný vo farbe Moon v matnom aj lesklom prevedení.

Betónové krytiny s povrchovou úpravou ClimaControl

Zdroj: Mediterran Slovakia s.r.o.

Modely krytín s povrchovou úpravou ClimaControl odrážajú IR žiarenie spôsobujúce otepľovanie podkrovia, čo znamená až do 10°C nižšiu teplotu v podkroví v porovnaní s tradičnými strešnými krytinami Terran. Tým vám ponúka hospodárne a pohodlné riešenie pre lepšiu klímu vášho domova. Letná spotreba energie rodinných domov a stavieb pokrytých so strešnou krytinou Space, Moon alebo Mars je o 35% nižšia ako pri tradičných strešných krytín. Tým vám ponúka hospodárne a pohodlné riešenie pre lepšiu klímu vášho domova.

Betónové krytiny s povrchovou úpravou ClimaControl

Zdroj: Mediterran Slovakia s.r.o.

Tmavé strechy. Áno alebo nie?

Minulo ročným hitom sezóny boli škridly typu Zenit s povrchovou úpravou ClimaControl vo farbách Moon a Space. Tmavá až čierna krytina na streche pôsobí moderne, elegantne a s vhodným zladením fasády luxusne. Táto farba patrí v súčasnosti k veľkým trendom v stavebníctve a jej popularita stále stúpa. Na čo si však treba dať pri tmavej farbe krytiny pozor, je prirodzená vlastnosť čiernej farby priťahovať a absorbovať slnečné žiarenie. To znamená, že môže spôsobovať prehrievanie obytného podkrovia v letných mesiacoch. Báť sa jej však nemusíte, najmä ak sa pri kúpe rozhodnete pre betónové krytiny s povrchovou úpravou ClimaControl.

Technické údaje

  • Základná surovina: triedený piesok, portlandský cement CEM I 52,5
  • Materiál: vysokokvalitný farbený betón so špeciálnou povrchovou úpravou
  • Rozmer: 330 x 420 mm
  • Hmotnosť: 4,90 kg/ks Zenit, 4,30 kg/ks Danubia
  • Dĺžka prekrytia: variabilná
  • Krycia šírka: 300 mm
  • Povrch: Zenit: matný a lesklý, Danubia: lesklý

www.terran.sk

www.krytina.sk

Zdroj: PR článok Mediterran Slovakia s.r.o.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: strešné krytiny
Zdieľať článok