Sú krásne a dlho hrejú

Sú krásne a dlho hrejú

08. 08. 2011 Zdieľať

Česká spoločnosť Romotop, líder medzi výrobcami pecí, prináša na trh celý rad noviniek v mnohých variantoch kozubových pecí a kozubových vložiek. Veľmi zaujímavé, a najmä u nás neobvyklé, sú kozubové pece ARONA a LUGO s akumuláciou, ktoré sa vyznačujú špičkovým dizajnom a obvyklou „pridanou hodnotou“. Táto pridaná hodnota sa tentoraz skrýva v schopnosti pece akumulovať vyrobené teplo a rozložiť tak jeho sálanie na dlhý časový interval. A že tento časový interval sálania je naozaj výnimočný, to zistíte po prečítaní nášho článku.

— Advertorial spoločnosti ROMOTOP, spol. s r. o. —

Kozubová pec ARONA s akumuláciou je skutočne luxusným kúskom. Honosí sa kvalitnou veľkoplošnou keramikou, ktorá pochádza od spoločnosti Hein & spol. Keramické kachle veľkoplošného formátu si možno zadovážiť v tridsiatich možných variantoch glazúr – lesklých, matných a takzvaných efektných. Kozubová pec ARONA jasne dokazuje, že použitie keramického obkladu má svoje miesto nielen v klasickej kozubovej peci, ale aj v tých najmodernejších výrobkoch. Táto pec predstavuje najnovší trend, keď keramika pôsobí príjemným a zároveň reprezentatívnym dojmom.


sálanie tepla ARONA

sálanie tepla ARONA
Romotop

Srdcom kozubovej pece ARONA je výkonná a otvorená kozubová vložka Romotop KV 075/02. Pri menovitom výkone 9 kW a účinnosti 90 % spĺňa táto pec nielen európsku normu EN 13 240, ale aj prísne rakúske a nemecké normy 15Abvg, Din+, BimschV – prvý i druhý stupeň, pričom platnosť druhého stupňa bude až od roku 2015!

Bežná pec dodáva do svojho okolia krátko po priložení vysoký tepelný výkon a, naopak, do dohorení tento výkon a niekedy aj teplota v miestnosti rýchle klesajú. Kozubová pec ARONA je konštrukčne riešená tak, že vďaka starostlivo vyladenému pomeru konvekcie a akumulácie dokáže zabezpečiť jednak pomerne rýchle zvýšenie teploty v miestnosti pri zakurovaní, jednak dlhodobú výdrž, pretože ohrieva vzduch ešte ďalších 13 hodín po poslednom priložení paliva. Kozubová pec ARONA umožňuje temperovanie bežného moderného nízkoenergetického domu v čase, keď ste v zamestnaní.

Podobnými novinkami firmy Romotop na tento rok sú kozubové pece GIRONA a LUGO AKUM s akumuláciou a možnosťou obkladu z keramiky i prírodného kameňa.


GIRONA – keramika červená elegant

Romotop


LUGO AKUM keramika)

LUGO AKUM keramika)
Romotop

Kozubová pec je dnes veľmi žiadaným doplnkom interiéru. Kto si vo svojom obydlí z priestorových alebo finančných dôvodov nemôže dovoliť väčšiu stavbu kozuba, rozhodne sa pre alternatívu kozubovej pece. Veľkou výhodou kozubovej pece je jednoduchá inštalácia, priestorová nenáročnosť a najmä nižšia obstarávacia cena. Majitelia kozubovej pece oceňujú aj možnosť okamžitého použitia v porovnaní so zložitejšou stavbou kozuba. V ponuke značky Romotop nájdete niekoľko desiatok modelov kozubovej pece moderného dizajnu so širokou škálou farebných kombinácií keramiky vlastnej výroby, prírodného kameňa, pieskovca alebo skla. Nechýba ani kozubová pec s teplovodným výmenníkom na prípravu teplej úžitkovej vody.


kozubová pec STROMBOLI keramika

kozubová pec STROMBOLI keramika
Romotop

Firma Romotop patrí vo vývoji a inováciách kozubovej pece a kozubových vložiek medzi európsku špičku.
Romotop dnes vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam a komplexnej ponuke v oblasti vykurovania, zadarmo poskytuje poradenstvo a ponúka vhodné riešenie vrátane odborného servisu. Disponuje silným zázemím a niekoľkými stovkami vyškolených partnerov v celej Českej republike. Poskytnú vám cenné informácie, poradia s výberom, navrhnú vhodné riešenie, zabezpečia odbornú realizáciu stavby kozuba alebo kozubovej pece a zaistia montáž i dopravu.

ROMOTOP, spol. s r. o.
český výrobca kozubových pecí a kozubových vložiek
Komenského 325
742 01  Suchdol nad Odrou
tel.: +420 556 770 975
e-mail: info@romotop.cz
www.romotop.cz 

 

Kategória: Energia Stavba a rekonštrukcia
Tagy: kozuby pece romotop
Zdieľať článok