Zdvíhavo-posuvné dvere prinášajú nový komfort a kvalitu bývania

Zdvíhavo-posuvné dvere prinášajú nový komfort a kvalitu bývania

15. 12. 2009
Zdieľať

Spájanie vonkajšieho prostredia s interiérom patrí medzi aktuálne architektonické trendy. Spoločnosť Deceuninck, dodávateľ kvalitných profilov plastových okien, preto otvára architektom ďalšie možnosti pre formovanie priestoru v obytných budovách.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Deceuninck —

Nové zdvíhavo-posuvné dvere Inoutic Prestige HST 76 so štvorkomorovým plastovým profilom ponúkajú znamenité tepelnoizolačné parametre rámovej konštrukcie, rovnako ako aj širokú farebnú škálu pre dokonalé splynutie s okolitým prostredím. „Zdvíhavo-posuvné systémy už dlhodobo patria do ponuky sortimentu spoločnosti Deceuninck. Atraktívne sú najmä pre svoj prínos v oblasti skvalitňovania bývania na princípe otvorenej architektúry. Okrem svojich úžitkových vlastností sú aj zaujímavým prvkom, ktorý dodáva stavbe osobitý štýl a dokonalo presvetlí interiér denným svetlom. Veľmi komfortne sa ovládajú, vyznačujú sa vysokou mierou bezpečnosti a tiež výbornými tepelno-technickými vlastnosťami,“ hovorí Radek Slabák, riaditeľ spoločnosti Deceuninck.

Zdvíhavo-posuvné dvere Inoutic Prestige HST 76 od spoločnosti Deceuninck majú stavebnú šírku 76 mm. Štvorkomorová technológia robustného rámu zaisťuje vynikajúcu tepelnú izoláciu – koeficient tepelnej priestupnosti rámom U(f) = 1,3 W/m2k. Dvere Inoutic Prestige HST 76 sa vďaka unikátnej konštrukcii zdvíhavo-posuvného systému vyznačujú veľmi jednoduchou a bezpečnou manipuláciou. Vďaka tomuto systému netreba na ich otvorenie vyvinúť žiadnu veľkú silu, plynulosť pohybu dverí a ich tiché dovretie umožňuje kefové a gumové tesnenie.

Silná oceľová výstuž zaisťuje stabilnú konštrukciu rámu. V prípade nadštandardných rozmerov možno rám dodatočne vystužiť. Šírka zasklenia 24 až 42 mm umožňuje použiť mimoriadne výkonné tepelno i zvukovo izolačné sklá. Zvýšené zabezpečenie proti vlámaniu predstavuje dvojpätková zasklievacia lišta (podľa normy DIN 18545). Pre ešte vyššie zabezpečenie proti neželanému vniknutiu do interiéru možno zvoliť bezpečnostné sklá (WK2) a špeciálne kovanie. Dve celoobvodové penové tesnenia a systém odvodnenia zaručujú maximálnu ochranu proti poveternostným vplyvom, a to aj pri extrémnom daždi. Zdvíhavo-posuvné dvere Inoutic Prestige HST 76 sú ideálne pre veľké presklené steny rodinných domov. Do interiéru privádzajú maximálne množstvo denného svetla a harmonicky prepájajú obytné a vonkajšie priestory. Spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na presvetlenie priestorov. Prah je bezbariérový a umožňuje pohodlný a neobmedzený prechod na terasu, balkón či záhradu. Zdvíhavo-posuvné dvere Inoutic Prestige HST 76 sa ponúkajú v dvojkrídlovom, trojkrídlovom i štvorkrídlom variante. Možno ich tiež doplniť vhodnými fasádnymi oknami tiež zo systému Inoutic Prestige. Spoločnosť Deceuninck ponúka širokú paletu farebných možností fóliovaných povrchov vrátane dekorov dreva a exkluzívnych fólií Titanium Plus s exkluzívnym metalickým vzhľadom.

Ďalšie informácie nájdete na  www.okno-centrum.sk

 

Kategória: Dvere, brány Okná Stavba a rekonštrukcia
Tagy: posuvné dvere
Zdieľať článok

Diskusia