Zdroj: REHAU

Okenné systémy SYNEGO v projektoch bývania

01. 07. 2021 Zdieľať

Okná sú vizitkou domu. O tom niet pochýb. Formujú celkový dojem a zvýrazňujú jeho charakter. Výber okien sa však nepodriaďuje iba dizajnu, ale významnú úlohu zohrávajú aj úžitkové vlastnosti. Na prvom mieste je schopnosť úspory energií, ďalej potom hlukový útlm, bezpečnosť a tiež ľahká údržba. To všetko spĺňajú plastové okná SYNEGO, ktorými sú osadené rodinné domy práve dokončeného projektu bývania U zámocké odbory.

Mnoho ľudí uteká z mesta von, lebo túžia po pokojnom bývaní dedinského typu v kontakte s prírodou. Niet preto divu, že developerských projektov v okolí väčších miest pribúda tempom, za ktoré by sa nehanbil žiadny trochu slušný športiak. Bývanie U zámocké odbory vyrástlo na svahovitom pozemku v tesnej blízkosti lesov. Autorom projektu je architekt Jiří Rymeš, ktorý sa nechal inšpirovať tvaroslovím typickej dedinky a navrhol domy so sedlovými strechami, ale v modernom poňatí.

Rodinné domy biele sedlová strecha

Zdroj: REHAU

Hlavnú pozornosť pútajú okrem decentnej linky minimalistického pera tiež antracitové okná, ktoré úspešne kontrastujú so svetlou omietkou a tmavou strechou. Nebol by to moderný dom, keby nemal veľkoformátové dvere, ktoré poskytnú užívateľom bohato presvetlený interiér, ale čo je ešte dôležitejšie, ľahký prístup na voňajúcu farebnú záhradu. Svahovitý pozemok s domami s citom poskladanými tak, aby každý mal pokiaľ možno maximum súkromia, umocňuje naozaj príjemný dojem z celého projektu.

Terasa domu s presklením

Zdroj: REHAU

Veľkoformátové dvere typu PSK, čo znamená posuvné sklopné otváranie, ťaží z vlastností rokmi prevereného systému nemeckej firmy REHAU, ktorá vždy patrila medzi lídrov a v mnohých smeroch udávala tempo vývoja okenných systémov. SYNEGO okenné profily majú stavebnú hĺbku 80 mm a veľmi priaznivé tepelnoizolačné parametre, ktoré charakterizuje súčiniteľ prestupu tepla Uw (za určitých podmienok môže mať až 0,65 W / m2K). Hoci projekt bývania U zámockej odbory je veľmi pokojná oblasť, napriek tomu môže byť informácia o hlukových útlme Rw = 47 dB pre niekoho zaujímavá.

Roduínný dom plot

Zdroj: REHAU

Šesťkomorové okná sú štandardne vybavené trojsklami s obvodovým tesnením pre spoľahlivú ochranu proti prievanu a vlhkosti. Kašírovaný povrch profilov umožnil dvojfarebné prevedenie. V exteriéri vidíme už spomínaný antracitový odtieň, ktorý je medzi investormi stále veľmi populárny, zatiaľ čo v interiéri majú okná bielu neutrálnu farbu.

Antracitové sfarbenie profilov kladie v letných mesiacoch väčšie nároky na tvarovú stabilitu najmä pri veľkých formátoch, ale vďaka kvalite plastov, ktorá je typická práve u REHAU, je toto spoľahlivo zaistené aj pri veľkoformátovom PSK systéme. Výhodou okenných profilov REHAU je povrchová úprava uľahčujúca údržbu a tiež zabezpečenia proti vlámaniu, ktoré je najmä pri rodinných domoch dôležité. Okná možno na želanie tiež osadiť systémom Smart Guard, to znamená inteligentným senzorom preventívnej ochrany, ktorá má za úlohu odradiť prípadného lupiča. V domoch nájdeme okrem okien tiež vstupné dvere SYNEGO.

Rodinné domy biele sedlová strecha

Zdroj: REHAU

Projekt bývanie U zámockej odbory zahŕňa tri typy dvojpodlažných domov, počnúc priestorovo bohato dimenzovaným vila domom „Jeleň“, cez samostatné domy „Daněk“ až po praktický a cenovo dostupný dvojdom „Muflón“. Jedná sa o drevostavby s difúzne otvorenou konštrukciou od spoločnosti Insowool a so systémom diffuwall. Investorom bola firma U zámocké odbory, s.r.o. , a výrobu okien vrátane inštalácie firma Markop – okná, s.r.o.

Viac na www.rehau.sk

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: bezpečnostné okná okenné profily okenné systémy posuvné dvere
Zdieľať článok