Z tekvice nemusí byť svetlonos

26. 09. 2005
Zdieľať

Typické plody jesene, neprehliadnuteľné vďaka impozantným rozmerom, nádherným farbám a bujným tvarom, by bolo škoda nevyužiť na skrášlenie domova. V sezóne sa z nich dá vytvoriť štýlová výzdoba interiéru kuchyne, haly alebo vhodných plôch na terase. Aj keď tekviciam už akosi prischla rola strašno-smiešnych hláv dušičkových svetlonosov, netreba podľahnúť stereotypom a dať sa obmedziť v tvorivosti. Tekvice, ktoré sú priam zhmotnením hojnosti a štedrých darov prírody, predsa ponúkajú omnoho širšie možnosti.


Z tekvice nemusí byť svetlonos

30611

Čo budete potrebovať  • tekvicu, červené a oranžové kvety (môžu byť sušené), vetvičky a typické jesenné plody, napríklad jarabinu či plané jabĺčka;


  • aranžovaciu hmotu (oazis), lyko a špajle;


  • nôž, záhradnícke nožnice a lyžicu.

Postup práce  • Tekvicu rozrežte a lyžicou vydlabte mäkkú dužinu s jadrami.


  • Do spodnej časti tekvicovej vázy uložte navlhčený oazis. Voľné miesto okolo aranžovacej hmoty vyplňte lykom tak, aby držala na mieste.


  • Vrchnú časť vydlabanej tekvice rozrežte na prstence rôznych hrúbok. Niektoré časti sa vrátia späť na svoje miesto tak, aby vytvorili pôvodný obrys, niektoré sa vynechajú a namiesto nich sa naaranžujú jesenné kvety a plody.


  • Na spodnú časť tekvice uložte odrezaný prstenec a upevnite ho kolíčkami zo špajlí. V prázdnych častiach na mieste vynechaných dielov tekvice vytvorte špajľovú výstuhu.


  • Diery v tekvici vyplňte kvetmi a plodmi, ktoré zapichnete do aranžovacej hmoty v strede.


Z tekvice nemusí byť svetlonos

30612


Z tekvice nemusí byť svetlonos

30613


Z tekvice nemusí byť svetlonos

30615


Z tekvice nemusí byť svetlonos

30616Z tekvice nemusí byť svetlonos

30609

Náš tip

Z tekvice nemusíte vydlabať celú dužinu, stačí vyhĺbiť otvory, do ktorých možno zastrčiť navlhčenú aranžovaciu hmotu. Do nej sa potom napichajú kvety a typické jesenné plody.

Kategória: Dekor
Tagy: dekorácie handmade tekvica
Zdieľať článok

Diskusia