Zdroj: Lucia Máliková

Originálne kvetináče, ktoré dajú vašim rastlinám svieži outfit

12. 10. 2021
Zdieľať

Jednoduché a efektné nápady, ako dopriať rastlinám pekný outfit, prináša šikovná blogerka Lucia alias Lucididit.

Prázdne plechovky z paradajkového pretlaku či kukurice viac nevyhadzujte. Natrite ich niekoľkými vrstvami akrylovej farby a označte nálepkou zo štítkovača alebo washi páskou.

Prečítajte si tiež
Zopár jednoduchých úprav rozžiarilo starý panelákový byt v Bratislave

Upcyklované minikvetináče s industriálnym nádychom sú razom na svete. Ako inak sa ešte dajú takéto plechovky šikovne využiť, ale aj návody či videopostupy z tvorenia, nájdete na Luckinom blogu www.lucididit.com.

Plechovky kvetiny a náradie na zemi pri ženských nohách

Zdroj: Lucia Máliková

1. Premeňte obyčajný biely kvetináč len pomocou dvoch malých nálepiek na tajomného pána z východu. Alebo je to skôr mladý pankáč? Vhodne zvolená rastlina, v tomto prípade sukulent, celkový dojem hravosti ešte podporí.

Žena drží biely kvetináč s kaktusom

Zdroj: Lucia Máliková

2. Ombré vyzerá perfektne nielen na vlasoch… Na výrobu takéhoto štýlového kvetináča budete potrebovať polkruhové perličky, lepidlo, penový štetec, akrylovú farbu a prášok na pečenie.

Prečítajte si tiež
Jesenné dekorácie do interiéru: Ako si originálne vyzdobiť byt na jeseň

Perličky prilepíte na vyčistený kvetináč, vrchnú časť natriete bielou farbou zmiešanou so sódou bikarbónou, ktorá vrstve dodá raw efekt, spodok zelenou a v strede ich spojíte penovým štetcom. Hotovo.

Kvetináč s dracenou na stole

Zdroj: Lucia Máliková

3. Papierová taška, vodoodolná samolepiaca fólia, šablóna, fixka, nožnice a lepiaca páska. Výsledkom tejto fúzie je nepremokavý obal na kvetináč v absolútne trendovom papierovom vzhľade.

Ekologické vrecko na štýl kvetináča s kvetinou

Zdroj: Lucia Máliková

DIY by Lucididit

Lucia Máliková je drobná žena s obrovským zásobníkom kreatívnych nápadov, ktoré pravidelne predstavuje svojmu publiku aj na instagramovom účte @lucididit. Určite tam nakuknite, ak vás baví home styling, upcyklácia, pestovanie alebo sa len radi kocháte krásnymi fotkami.

Text Katarína Barošová

Foto: Lucia Máliková

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Zeleň v interiéri
Tagy: dekorácie handmade interiérové doplnky kvetináče recyklácia materiálov washi
Zdieľať článok

Diskusia