Farby roka 2018: Výrazné striedajú pastelové

07. 02. 2018
Zdieľať

Úprimnosť, spriaznenosť a konektivita. Aj takto definoval svetový inštitút farieb – Pantone – farebnú paletu roka 2018, v ktorej výrazné farby vystriedajú tie pastelové.

Štýl 1: Modrá

Studené farby oceánu: tyrkysová, mentolová, petrolejová i kráľovská modrá v kombinácii s bielou, matnou zlatou i farbou dreva vnesú svieži vietor do nejedného moderného interiéru.


Štýl 1 Modrá  Studené farby oceánu: tyrkysová, mentolová, petrolejová i kráľovská modrá v kombinácii s bielou, matnou zlatou i farbou dreva vnesú svieži vietor do nejedného moderného interiéru.

Štýl 1 Modrá Studené farby oceánu: tyrkysová, mentolová, petrolejová i kráľovská modrá v kombinácii s bielou, matnou zlatou i farbou dreva vnesú svieži vietor do nejedného moderného interiéru.
Westwing

Štýl 2: Čierna

Vyblednutá čierna, tzv. Black Flame, je ostrá, sofistikovaná, ale i dramatická a ponúka zaručený spôsob, ako vytvoriť luxus v interiéri. Výborne sa kombinuje s bielou, zlatou, ale aj s tyrkysovou.

 


Štýl 2 Čierna  Vyblednutá čierna, tzv. Black Flame, je ostrá, sofistikovaná, ale i dramatická a ponúka zaručený spôsob, ako vytvoriť luxus v interiéri. Výborne sa kombinuje s bielou, zlatou, ale aj s tyrkysovou.

Marks & Spencer

Štýl 3: Ružová

Odtiene ružovej skombinované s krókusovou fialovou, levanduľovou alebo tmavofialovou sú jasným trendom roka 2018. Túto dvojicu skombinovanú s prírodnou hnedou sme za posledné roky tak často nevideli.


Štýl 3 Ružová  Odtiene ružovej skombinované s krókusovou fialovou, levanduľovou alebo tmavofialovou sú jasným trendom roka 2018. Túto dvojicu skombinovanú s prírodnou hnedou sme za posledné roky tak často nevideli.

Štýl 3 Ružová Odtiene ružovej skombinované s krókusovou fialovou, levanduľovou alebo tmavofialovou sú jasným trendom roka 2018. Túto dvojicu skombinovanú s prírodnou hnedou sme za posledné roky tak často nevideli.
PENNEYS

Štýl 4: Zelená

Farba roka 2017 prechádza aj do trendov roka 2018. Či už siahnete po limetkovej, jabĺčkovej, olivovej, trávovej, alebo smaragdovej, symbolika prírody a zdravia má jednoducho zelenú.


Štýl 4 Zelená  Farba roka 2017 prechádza aj do trendov roka 2018. Či už siahnete po limetkovej, jabĺčkovej, olivovej, trávovej, alebo smaragdovej, symbolika prírody a zdravia má jednoducho zelenú.

Štýl 4 Zelená Farba roka 2017 prechádza aj do trendov roka 2018. Či už siahnete po limetkovej, jabĺčkovej, olivovej, trávovej, alebo smaragdovej, symbolika prírody a zdravia má jednoducho zelenú.
LAURA ASHLEY

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: AMARA, LAURA ASHLEY, MARKS&SPENCER, PENNEYS, WESTWING
ZDROJ: časopis Môj dom

Kategória: Farby, materiály
Tagy: interiérové farby pastelove farby
Zdieľať článok

Diskusia