Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Doma ako na dovolenke

30. 05. 2023 Zdieľať

Aj doma sa môžete každý deň cítiť ako na dovolenke. Autentickú atmosféru prímorského či historického letoviska si priamo do záhrady vnesiete prostredníctvom betónovej dlažby. Vytvorte si v súkromí domova príjemné miesto na oddych, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť.

Betónová dlažba Bradstone naplní všetky vaše očakávania. Ponúka široké možnosti riešenia spevnených plôch.

 Terasa s nádychom histórie či Toskánska

betónovou dlažbou Bradstone vytvoríte štýlový vonkajší priestor, ktorý bude trendovo a príťažlivo vyzerať dlhé roky. V ponuke je veľký výber rôznorodých výrobkov s rustikálnym i moderným vzhľadom. Ich dizajnová variabilita dovoľuje efektne zladiť dlažbu s chodníkmi, príjazdovou cestou, plotom či záhradnými prvkami.

S platňami Bradstone Lias si do exteriéru prinesiete jedinečnú atmosféru starého kláštora na juhu Anglicka. Ide o spojenie tradičného dlažbového remesla s moderným, náročným dizajnom a úzkymi škárami. Tieto platne vás presvedčia svojím prirodzene štruktúrovaným povrchom s intenzívnym farebným tieňovaním.

dláždená terasa, stoličky

Preneste sa na juh Anglicka a vydláždite si terasu s betónovými platňami Bradstone Lias. Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Ak milujte južanské slnko, zvoľte si systémové riešenie Bradstone Old Town. Vyznačuje sa štruktúrou prirodzene zvetraného povrchu s nepravidelne lámanými hranami. Vďaka ručne vyrábaným neopracovaným formátom rôznych rozmerov možno vytvárať kreatívne riešenia – navodiť atmosféru vidieka, slnečného Toskánska či vniesť do exteriéru nádych histórie.

Aj na príjazdovú cestu

Ak chcete mať v okolí rodinného domu spevnené plochy v rovnakom dizajne a zladiť dlažbu terasy s príjazdovou cestou, rôzne formáty platní a doplnkov Bradstone Old Town sú na to ideálne.

rodina na dláždenej terase

Milovníkov južanského slnka potešia platne Bradstone Old Town so štruktúrou prirodzene zvetraného povrchu s nepravidelne lámanými hranami. Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Platne s menšou hrúbkou sú vhodné na terasy, platne s hrúbkou 7 cm sú pojazdné do 3,5 tony a dajú sa použiť aj na príjazdové cesty. Väčšia hrúbka zabezpečí vysokú pevnosť a mechanickú odolnosť dlažby. Vybrať si môžete z dvoch farieb, ktoré vonkajším priestorom dodajú elegantný nádych – pieskovcová a slonovinová melírovaná.

dláždená príjazdová cesta ku garáži

Platne Bradstone Old Town s hrúbkou 7 cm sú pojazdné do 3,5 tony a dajú sa použiť aj na príjazdové cesty. Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Protišmyková dlažba k bazénu

Dovolenkovú atmosféru podporíte v záhrade bazénom. K nemu si však treba zvoliť dlažbu, ktorá dlho vydrží a jej povrch bude protišmykový, a to v suchom i mokrom stave. Zamerať sa treba aj na odolnosť materiálu proti nárazu, oderu a soliam, ktoré majú zásadný vplyv na jeho životnosť. Dlažba v okolí bazéna by mala zároveň odolávať rôznym vplyvom počasia – UV žiareniu, dažďu či mrazu.

bazén s béžovou dláždenou plochou

K bazénu vyberajte odolnú a protišmykovú dlažbu, a to v suchom i mokrom stave. Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

K bazénu sa hodia napríklad platne Bradstone Travero s neobvyklým pozdĺžnym formátom s prírodným, nepravidelne štruktúrovaným povrchom. V rovnakom dizajne ponúka Semmelrock aj obrubníky, schody či múry.

 Dekoratívne prvky do záhrady

Veľký priestor pre kreatívne nápady a výnimočný dizajn záhrady ponúka systém Bradstone Milldale.

Vyznačuje sa zvláštnym farebným tieňovaním a veľkorysé formáty platní vykúzlia živú hru farieb na prirodzene pôsobiacich plochách. Jednotlivé exteriérové prvky môžete vzájomne zladiť.

Okrem dlažby na terasu môžete tento systém použiť na výstavbu múrikov, vytvoriť vyvýšené záhony na pestovanie trvaliek alebo zeleniny či dotvoriť a oživiť záhradu s kvetináčom Bradstone Milldale.

kvetináč Semmelrock

Záhradu možno oživiť rôznymi exteriérovými prvkami, napríklad kvetináčom Bradstone Milldale. Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

 Vyhrajte 300 eur

Ak sa práve chystáte na vonkajšiu úpravu svojho exteriéru alebo ste v posledných 2 rokoch  investovali  do svojej záhrady množstvo času, zapojte sa do našej súťaže. Pošlite nám fotky záhrady s použitými dlažbami, platňami či plotmi Semmelrock a získajte výhru v hodnote 300 eur. Súťaž prebieha v termíne od 1.6. do 31.10.2023. Navyše môžete ešte stále využiť jarnú ponuku Semmelrock a vybrané výrobky získať za výhodnú cenu. Ponuka platí do 30. 6. 2023, pričom tovar je dostupný ihneď.

Viac informácií na www.wienerberger.sk/semmelrock

Zdroj: PR článok SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o.

Kategória: Záhrada a exteriér
Tagy: betónová dlažba dlažba k bazénu semmelrock Wienerberger
Zdieľať článok