Terasa alebo prístavné mólo? Twinson sa hodí všade

27. 10. 2008
Zdieľať

Spoločnosť Deceuninck predstavuje kompozitný materiál Twinson v novom vyhotovení. Nielen terasy, okraje bazénov či záhradné chodníčky sú ideálnymi miestami na použitie kompozitného materiálu Twinson, ktorý v sebe spája kvalitu dreva a odolnosť PVC. Twinson obstojí aj v náročných podmienkach, akými prístavné mólo bezpochyby je.

Výber materiálu

Materiál Twinson vyniká predovšetkým pevnosťou, bezpečnou povrchovou úpravou, odolnosťou voči prírodným vplyvom a tiež nenáročnosťou na údržbu. To všetko sú dôvody, vďaka ktorým bol Twinson vybraný na realizáciu prístavného móla jachtárskeho klubu v maďarskom Balatonföldváre. Prístavné mólo je neustále vystavované nepriaznivým vplyvom prostredia, a to zo všetkých strán. Zároveň musí byť bezpečné pre majiteľov lodí, pre ktorých je mólo jediný spôsob, ako sa k lodi dostať. Aj tieto podmienky Twinson splnil, má protišmykovú úpravu, nerobí triesky ako drevené dosky a nie je tak nebezpečný ani pre bosé nohy. Vďaka zloženiu je veľmi odolný, navyše nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu, ako je to v prípade drevených mól, ktoré sa musia povrchovo upravovať.

Realizácia


Terasa alebo prístavné mólo? Twinson sa hodí všade

170745

Na realizáciu prístavného móla jachtárskeho klubu bola použitá mandľovo béžová farba materiálu Twinson a bolo potrebné pokryť plochu móla s rozlohou 115,7 m2. Vzhľadom na netradičný povrch, na ktorý sa Twinson kládol, bola inštalácia, provádená spoločnosťou AG FENSTER, pomerne náročná. Kvôli absencii pevného podkladu sa museli využiť štandardné podkladové profily so špeciálne zvarenými výstuhami, tak aby sa podklad neprehýbal. Vzhľadom na to, že montáž prebiehala priamo nad vodnou hladinou a podklad aj kotviace pilóty boli veľmi klzké, bola práca na móle pomerne nebezpečná, predovšetkým kvôli neustálej potrebe elektricky napájaného montážneho náradia.


Terasa alebo prístavné mólo? Twinson sa hodí všade

170744

Vynikajúca alternatíva

Realizácia prístavného móla pri jazere Balaton je dokonalým príkladom všestrannosti materiálu Twinson. Vďaka nekĺzavému povrchu a odolnosti proti mechanickému poškodeniu a tiež všadeprítomnej vlhkosti je ideálny práve pre tento povrch. Je taktiež vynikajúcou alternatívou k tvrdým exotickým drevám a možno ho použiť na terasy, lemy bazénov či záhradné schody alebo cesty. Tvorcom projektov dáva priestor na realizáciu v rôznych prostrediach, pretože sa ponúka v ôsmich farebných odtieňoch – mandľovo béžovej, olivovo zelenej, marhuľovo hnedej, lieskovo hnedej, kôrovo hnedej, mačinovo hnedej, lekoricovo čiernej a kamenno sivej.

Výhodou je možnosť jeho modelovania do najrôznejších geometrických tvarov. Materiál je stopercentne recyklovateľný a borovicové drevo, ktoré je jeho súčasťou, má pôvod v trvalo obnovovaných lesoch a nie v ohrozených dažďových pralesoch, ako je to v prípade exotických tvrdých driev.

Viac informácií o materiáli Twinson nájdete tiež na www.okno-centrum.sk.

Kategória: Materiály Záhrada a exteriér Záhradné stavby
Tagy: terasy
Zdieľať článok

Diskusia