Zdroj: Egopower.sk

Aký kultivátor kúpiť do záhrady?

15. 03. 2021 Zdieľať

Po zimnom oddychu čaká záhradkárov veľa práce. Treba prerezať stromy, vinič, sadiť priesady a pripraviť pôdu na novú sezónu. Aby ste ju nemuseli obrábať ručne, môžete si pomôcť multifunkčným kultivátorom.

Po odznení posledných mrazov je v záhrade vždy veľa práce. Jednou z dôležitých povinností je aj prevzdušnenie a príprava pôdy. Najmä na jar ju treba čo najlepšie prekypriť, pretože je po zime uľahnutá. Keď pôdu prekypríte, lepšie sa do nej dostane vzduch, voda a všetky živiny z hnojiva. 

Po vysadení priesad zase treba myslieť na pravidelné zalievanie, hnojenie a vyplievanie buriny, aby sa nerozrástla až tak, že budete musieť prekopávať celý záhon. Aby ste si prácu aspoň trochu zjednodušili, poobzerajte sa po šikovnom kultivátore. 

Výhody kultivátora pri práci v záhrade

Kultivátor je moderná náhrada klasického rýľa a motyky. Využijete ho nielen na jar či v jeseni, ale aj keď je už sezóna v plnom prúde. Ľahko a rýchlo ním prekypríte pôdu a zbavíte záhony neželanej buriny. Takisto si ním môžete pomôcť pri zamiešavaní hnojiva alebo kompostu do zeminy. 

Výkonný kultivátor dokáže rozbiť aj ťažké hrudy po orbe a zarovnať povrch tak, aby ste si bez problémov mohli pripraviť hriadky na sadenie. Nadriete sa s ním oveľa menej a práca vám pôjde od ruky. Kultivátor je bezpochyby jednou z najužitočnejších pomôcok pre vášnivých záhradkárov. 

Ak sa rozhodnete pre moderný akumulátorový kultivátor od EGO POWER+, bude starostlivosť o záhradku nielen jednoduchšia, ale aj ekologickejšia. Navyše získate multifunkčnú základňu, na ktorú si okrem kultivátora môžete kúpiť aj iné nadstavce, napríklad vyžínač či krovinorez.

Akumulátorový kultivátor EGO POWER+

Akumulátorový kultivátor od EGO POWER+ si poradí s akoukoľvek pôdou. Zdroj: Egopower.sk

Ako si vybrať kultivátor?

Pre vhodný výber výkonu a veľkosti kultivátora si treba ujasniť, akú veľkú záhradku či pole s ním chcete obrábať, aby sa nestalo, že si kúpite príliš malý alebo slabý model. Ďalej zohľadnite typ pôdy a to, či ho budete používať pravidelne alebo len raz za čas. 

Ak vám to vaša finančná situácia dovoľuje, na kultivátore nešetrite. S lacným strojom so slabým výkonom sa môžete natrápiť oveľa viac ako s obyčajným rýľom. 

Benzínový alebo akumulátorový kultivátor?

Pri kultivátoroch si môžete vyberať medzi benzínovými a akumulátorovými zariadeniami. Hoci v minulosti boli aku kultivátory považované za slabšie a menej výkonné, dnes to už tak nie je. Výkonom aj funkciami sa hravo vyrovnajú tým so spaľovacím motorom. 

Elektrický kultivátor od EGO POWER+ má silnú batériu s dlhou výdržou, je ľahký, tichý a jeho používaním nevytvárate ďalšie zbytočné emisie. Údržba vám zaberie minimum času, keďže sa nemusíte starať o motor a vymieňať olej. Výhodou je aj to, že batéria EGO pasuje do všetkých zariadení, takže ak budete potrebovať ďalšie záhradné nástroje, už nemusíte investovať do ďalších batérií. Ak máte záhradku s bežnou rozlohou a chcete ľahko ovládateľného a ekologického pomocníka, aku kultivátor je to pravé pre vás. 

Viac výkonnej akumulátorovej záhradnej techniky nájdete na www.egopower.sk 

Zdroj: PR VVED TECHNIKA, s. r. o

Kategória: Záhradná technika
Tagy: kultivátor trávnik údržba
Zdieľať článok