Vyberte gril a začnite grilovať!

26. 06. 2014 Zdieľať

Azúrová obloha, šťavnaté mäsko na grilovacom rošte a dobrí priatelia. Že také chvíle zažívate len u známych či susedov? Kúpte si gril a pozvite ich k sebe na záhradu, kedykoľvek sa vám zachce. A že neviete, či si zaobstarať gril na plyn alebo na drevené uhlie?

Jednoduché a komfortné grilovanie umožňujú oba typy grilov. Ak nechcete opustiť klasickú vôňu, ktorá sa šíri z dreveného uhlia, voľba je jasná. Občas zdĺhavé rozpaľovanie grilov na drevené uhlie navyše nahradili systémy pre rýchle zapálenie, keď vystačíte s jedinou zápalkou a novinami. Intenzitu horenia môžete regulovať. Kvalitné grily na drevené uhlie sú vybavené roštom nastaviteľným do niekoľkých polôh a silným plechom umiestneným po obvode grilu. Ten zabraňuje strate tepla a chráni rošt pred vetrom.

Na trhu dnes nájdete pekné modely v rôznych farbách, výber je aj vo veľkosti grilovacej plochy a jej tvaru. Oválna sa výborne hodí napríklad na grilovanie klobás.


Gril Manua 2

Gril Manua 2
Barbecook

Ľahko, rýchlo a chutne na plyne

Ak hľadáte moderný gril, ktorý zapálite jediným stlačením tlačidla, kúpte si plynový model. Silu horenia nastavíte regulátormi. „Niektoré z týchto grilov bývajú okrem hlavnej grilovacej plochy vybavené bočnou ohrievacou platničkou a bočným ohrevom na prípravu omáčok a polievok. Zadný ohrev slúži napríklad na rozpekanie pečiva pekne do chrumkava,“ hovorí Michaela Jouzová zo spoločnosti Mountfield SK, ktorá na slovenskom trhu predáva značkové grily belgickej spoločnosti Barbecook.

Pri kvalitných plynových griloch hľadajte poklop s teplomerom na sledovanie teploty. Vďaka cirkulácii horúceho vzduchu sa pod poklopom sťahujú vlákna v mäse, takže z neho nevyteká to najlepšie – chutná šťava. Vďaka kolieskam sú plynové grily pojazdné a zároveň vybavené brzdným systémom. „Praktický úložný priestor využijete na odloženie marinád, riadu alebo grilovacieho náradia,“ doplňuje Jouzová.


Aromaz systém

Aromaz systém
Barbecook

Niektoré modely grilov na plyn sú vybavené systémom Aromaz, ktorý prekvapí možnosťou vytvorenia nespočetných chutí a vôní. Tajomstvo sa skrýva v dvoch miskách, do ktorých nalejete napríklad aromatické víno, obľúbenú značku piva, alebo vlastnú zmes z voňavého korenia. Potraviny potom postupne „nasávajú“ vôňu pridaných tekutín a získavajú lahodnú príchuť.


Gril Vanilla

Gril Vanilla
Mountfield

Vyberať si môžete medzi rôznymi farebnými variantmi, nájdete dokonca aj grily v sympatickej červenej či smotanovej farbe.

Pravdepodobne nehľadáte gril na jednu sezónu, preto sa pri výbere pýtajte na dĺžku záruky – kupujte gril aspoň s päťročnou, ideálna je sedemročná.

Záhrada, grilovanie, dobré jedlo a priatelia k sebe patria. Užite si všetko pohromade a bavte sa. To pravé počasie je tu.

Kategória: Záhradná technika
Tagy: záhradné grily
Zdieľať článok