Zdroj: Mountfield

Bazén v záhrade. Čistá radosť a pohodové leto

23. 02. 2022 Zdieľať

Privrite oči. Je leto, slnko páli a v dome sa nedá dýchať. Ale vám stačí urobiť pár krokov a ponoríte sa do chladnej krištáľovo čistej vody. Vedľa s manželkou vyvádzajú nadšené deti. Len niekoľko záberov a únava aj starosti okolitého sveta sú vám ukradnuté. Konečne máte vlastný bazén!

Lenže už pomaly končí zima. A o kúpaní na záhrade zatiaľ len snívate. Je to však chyba, pretože práve teraz je najvyšší čas začať svoje sny meniť na realitu. Bazén si teraz môžete v kľude vybrať, kúpiť a navyše budete mať dostatok času aj na jeho inštaláciu a prevádzkovanie, aby ste hneď od prvých dní mohli odštartovať svoju prvú parádnu kúpaciu sezónu.

Nekŕmte krokodíla

Rodinný bazén je samozrejme investíciou, ktorú človek urobí len raz, možno dvakrát za život a musí si to poriadne rozmyslieť. Lenže v dobe, kedy drsná inflácia požiera úspory ako hladný krokodíl, je nejaké otáľanie a sedenie na peniazoch veľmi nerozumné. Myslí si to skúsená realitná poradkyňa Eva Hanáková a upozorňuje, že hodnota domu so zapusteným bazénom vyskočí bežne aj o 15 percent, nezávisle na tom, koľko samotný bazén stál. „Dosiahnete dvojakého efektu. Zachránite úspory a ešte ich aj zhodnotíte,“ hovorí Hanáková.

Referencia napovie

Prvým krokom na ceste k vlastnému skvelému kúpalisku je výber dodávateľa bazéna. Osloviť by ste mali renomovanú spoločnosť, ktorá má v odbore dlhoročné skúsenosti a ktorá sa môže preukázať množstvom úspešných realizácií a referenciami od zákazníkov. Ľudia majú tendenciu vyberať bazén len podľa estetického dojmu. Ale konečnú voľbu by mali rozhodne konzultovať so skúsenými odborníkmi. Prečo? „Pri výbere zapusteného bazéna je dôležité brať ohľad aj na veľkosť a členitosť záhrady, na geologické podložie a aj na možný výskyt spodnej vody,“ vysvetľuje Bohdan Bláha z Mountfieldu, spoločnosti, ktorá je s desiatkami tisíc realizácií a nadštandardnými službami už viac ako tridsať rokov stálicou na českom aj slovenskom bazénovom trhu. Možno to znie trochu zložito, ale vraj sa netreba ničoho obávať.

Žena si namáča vlasy v bazéne

Zdroj: Mountfield

Profíci poradia

„V každej z našich 18 predajní máme špeciálne vyškolených profesionálov, ktorí sa záujemcom o bazén osobne venujú. Predovšetkým vám podrobne predstavia celú našu ponuku a výhody jednotlivých konštrukčných riešení. Vrátane napríklad rozmiestnenia schodísk a relaxačných zón, povrchovej úpravy stien a ich farby aj dekóru. Preberiete tiež možnosti dopravy, uloženia aj estetického prepojenia bazéna so záhradou a domom. A predovšetkým od neho dostanete ucelenú a nezáväznú ponuku zvoleného bazéna vrátane výbavy, dopravy a montáže. Naši ľudia vás oboznámia s celým procesom a zostanú vám nápomocní alebo poradia aj v budúcich rokoch, kedy budete bazén používať,“ dodáva Bohdan Bláha z Mountfieldu.

Aký bazén zvoliť?

Na to asi neexistuje univerzálna odpoveď. Možností je viac, v ponuke je totiž hneď niekoľko základných typov bazénov, ktoré sa líšia po konštrukčnej stránke, technológiou výroby aj použitými materiály. Na slovenskom trhu sú k dostaniu bazény z keramických a sklo-kompozitných materiálov s mimoriadne dlhou životnosťou. Veľmi žiadané sú bazény stavebnicové, ktoré tvoria špeciálne panely a zostavujú sa až na záhrade. Vďaka tomu ponúkajú značnú variabilitu, takže je možné vytvoriť bazén doslova na mieru. Sú teda dobrou voľbou aj pre umiestnenie na záhrady so sťaženým prístupom alebo do interiéru. A veľmi obľúbené sú aj skeletové bazény. A nezabudnite, že ku svojmu vysnívanému rodinnému bazénu si môžete hneď alebo časom nechať inštalovať tiež zastrešenie, ktoré dokáže kúpaciu sezónu predĺžiť až na sedem mesiacov v roku. Obľúbenou doplnkovou výbavou sú aj plavecké protiprúdy a veľmi efektívne tepelné čerpadlá na ohrievanie bazénovej vody.

Kategórie luxusných bazénov

Stavebnicový Mercury – najžiadanejšie luxusné bazény

Popularita luxusných bazénov Mercury je daná unikátnym spojením vrcholne elegantného „čistého“ dizajnu a nekompromisnej pevnosti. Tejto pevnosti je dosiahnuté stavebnicovým konštrukčným systémom – bazén je zložený zo špeciálnych silno-stenných oceľových panelov so žiarovým zinkovaním. Vďaka tomu si jeho majiteľ môže slobodne zvoliť dĺžku aj šírku bazéna ako aj hĺbku a viacúrovňový profil dna.

Stavebnicový bazén Mercury, model Algarve

Stavebnicový bazén Mercury, model Algarve. Zdroj: Mountfield

Na jednej strane tak môžete mať plytčinu pre detské hry a na druhej strane hlbšiu časť na skákanie do vody. Bazény Mercury sú dosť obľúbené v takých bazénových veľmociach, ako sú Španielsko, Portugalsko alebo Francúzsko. Jednoduchú stavebnú prípravu bazéna bez nutnosti použitia betónu pre oporu stien aj dokončovacie práce, zvládnu šikovní kutilovia aj svojpomocne. kedykoľvek môžete tiež zmeniť vzhľad bazéna jednoduchou výmenou vnútornej fólie.

Sklo-kompozitný Coral

Rad luxusných rodinných bazénov Coral skvelo kombinuje výhody obľúbených sklo-kompozitných bazénov s modernými technologickými a dizajnovými prvkami bazénov keramických. Spevnená konštrukcia týchto bazénov zaručuje maximálnu rovinatosť celej monolitické škrupiny, čo okrem iného výrazne zjednodušuje a tiež zlacňuje stavbu.

Sklo-kompozitný bazén Coral, model Hit

Sklo-kompozitný bazén Coral, model Hit. Zdroj: Mountfield

Bazény Coral majú veľmi pohodlné integrované schodisko s praktickými protišmykovými nášľapmi a aj ergonomicky vytvorené relaxačné zóny a odpočinkové
lavice – to všetko geniálne konštrukčne vyladené tak, aby bolo čo najviac priestoru pre odpočinkové či kondičné plávanie. Ďalšou výhodou týchto bazénov je aj nenáročná stavebná príprava a inštalácia počas jedného dňa.

Skeletový Caribic – horúca novinka tohto roka

Rad luxusných skeletových bazénov Caribic vnesie exotiku priamo do vašej záhrady. Nájdete v ňom modely Barbados, Bahamas a Jamaica s dĺžkou až 8,2 metra a komfortnou hĺbkou 1,5 m na plávanie aj zábavu celej rodiny. Všetky modely majú už v základnej výbave zabudované osvetlenie a ponúkajú voliteľný typ schodiska. Rozhodovať sa môžete medzi širokým čelným alebo ľubovoľne umiestneným rohovým schodiskom. Monolitné teleso z unikátneho materiálu Polystone je spevnené masívnym rebrovaním a kompozitnými výstuhami po celom obvode. Unikátne riešená konštrukcia a zjednodušené napojenie filtračného obehu znižuje náročnosť aj nákladovosť realizácie. Montáž bazéna prebieha obvykle v priebehu jedného dňa.

Skeletový bazén Caribic, model Barbados

Skeletový bazén Caribic, model Barbados. Zdroj: Mountfield

Keramický Compact

Keramické bazény Compact sa stanú šperkom vášho domu. Vynikajú nadčasovým dizajnom, unikátnymi mechanickými vlastnosťami a použitím najmodernejších technológií. Sú vyrobené z materiálu, ktorý neoxiduje, nekrehne, je tepelne a tvarovo stály a veľmi odolný proti mechanickému poškodeniu. Ich steny sú tvorené z niekoľkých vrstiev s keramickou zložkou.

Keramický bazén Compact, model Ametyst

Keramický bazén Compact, model Ametyst. Zdroj: Mountfield

Bazény tohto radu ponúkajú komfortné integrované schodiská nevystupujúce z línií bazéna, pohodlné odpočinkové lavice a relaxačné zóny zabudované do vstupných schodísk. Veľmi pevná a tvarovo stála konštrukcia a skvelá izolácia obmedzuje tepelné straty vody. Špeciálne vyvinuté gélové farby vytvárajú atraktívny 3D efekt.

Viac na www.mountfield.sk.

Zdroj: PR článok Mountfield a.s.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: bazén keramické bazény kompozitné materiály sklolaminátové bazény stavebnicové bazény záhrada záhradné bazény
Zdieľať článok