Zdroj: Mountfield

Rodinný bazén v záhrade v priebehu jediného dňa? Môže byť!

21. 04. 2022 Zdieľať

Bazény Azuro patria dlhodobo k najobľúbenejším nadzemným bazénom na slovenskom aj českom trhu. Sen o veľkom rodinnom bazéne plní už mnohým tisíckam domácností, ktoré sa z nejakého dôvodu nepustili do projektu klasického luxusného zapusteného bazéna. Môže teda byť riešením napríklad aj pre vašu záhradu.

Bazény Azuro Vario a Azuro Ibiza v kruhovom alebo oválnom prevedení sú práve týmto záujemcom určené a dokonale prispôsobené. Ich stavba bez nutnosti betónového podložia znižuje nákladovosť aj náročnosť realizácie a zvládnete to sami aj v priebehu jedného dňa. Navyše sa v prípade nadzemného prevedenia stavba obíde dokonca aj bez výkopových prác v záhrade. „Základom konceptu univerzálnych nadzemných bazénov Azuro je praktické konštrukčné riešenie, ktoré umožňuje inštaláciu presne podľa predstáv zákazníkov aj dispozície záhrady. Všetky modely je možné umiestniť tak na povrchu ako aj čiastočne či celkom zapustiť do zeme. A to nielen na rovine, ale aj vo svahu,” predstavuje unikátne bazény Radek Hanzlík, produktový manažér spoločnosti Mountfield.

Nadzemný bazén v záhrade

Zdroj: Mountfield

Obľúbeným rodinným variantom sú modely s kruhovým pôdorysom s priemerom až 5,5 metra. A kto si okrem spoločných chvíľ pri vodných radovánkach chce aj pekne zaplávať, vyberá z ponuky modelov v oválnom prevedení, ktoré poskytujú ešte priestor vďaka dĺžke až 7,3 metra. Komfortný pohyb vo vode, športové vyžitie aj zábavu sľubuje maximálne ponúkaná hĺbka 1,5 m.

Extrémnu pevnosť, mechanickú odolnosť a dlhú životnosť dodáva telesu bazénov Azuro stena zo žiarovo pozinkovanej ocele s niekoľkonásobnou antikoróznou ochranou. Vďaka unikátnemu riešeniu celej konštrukcie bazéna si sami zvolíte vzhľad aj povrchovú úpravu oboch strán steny bazéna. A to výberom až zo 4 druhov špeciálnej vnútornej s odlišnou hrúbkou aj dizajnom a z ponúkaných prevedení vnútorného dekóru s lakovaným, PET alebo PVC povrchom v niektorom z atraktívnych farebných prevedení vrátane prírodného dekóru dreva alebo kameňa.

Nadzemný bazén v záhrade

Zdroj: Mountfield

Tohtoročnou úplnou novinkou je prémiový rad bazénov Azuro Ibiza, ktorá úspešne dopĺňa tak obľúbený základný rad Azuro Vario. Ponuku modelov Azuro v mnohých parametroch doslova posilňuje a rozširuje. „Na vývoji modelového radu Azuro Ibiza sme intenzívne spolupracovali s českým výrobcom, stavebnými expertmi a aj odborníkmi v oblasti realizácií bazénov. Využili sme ale aj dlhoročné užívateľské skúsenosti našich zákazníkov.

Výsledkom sú bazény s dvojnásobne silnou oceľovou stenou oproti modelom Azuro Vario, so zvýšenou antikoróznou ochranou, špeciálne zosilnenou vnútornou fóliou a exkluzívnymi vonkajšími dekórmi steny. Bazén vďaka tomu jednoducho zapadne do dizajnového konceptu celej záhrady. Ďalšou veľkou výhodou je aj navýšenie hĺbky na 1,5 metra pri všetkých modeloch oproti hĺbke bazénov Azuro Vario 1,07-1,22 m. Práve po tejto možnosti záujemcovia o jednoduché a pritom veľké rodinné bazény volali,” vysvetľuje Radek Hanzlík, produktový manažér spoločnosti Mountfield.

Nadzemný bazén v záhrade

Zdroj: Mountfield

Bazény Azuro Vario a Azuro Ibiza sú vyrábané v Českej republike a preto sa do ich ceny nepremieta stále rastúca cena medzinárodnej prepravy. Predajca má vďaka tomu tiež priamu kontrolu nad kvalitou použitých materiálov aj finálneho spracovania. Preto tiež na všetky modely poskytuje predĺženú záruku 5 až 7 rokov (podľa zvoleného modelu).

Viac informácií nájdete na www.mountfield.sk

Zdroj: PR článok Mountfield a.s

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: bazén kúpanie leto nadzemné bazény záhrada záhradné bazény záhradné inšpirácie
Zdieľať článok