Zdroj: Leier Baustoffe SK

Chcete dokonalú záhradu? Máme pre vás pár tipov, ako to dosiahnuť

21. 06. 2022 Zdieľať

Otázka trvanlivosti a kvality nie je dôležitá len pri stavbe domu, ale aj pri funkčnej a zároveň estetickej záhrade. Obzvlášť v letných mesiacoch každý ocení pekné a príjemné okolie domu, ktoré poslúži aj ako malá oáza v horúcich dňoch. Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí vlastnia domček alebo ho práve stavajú, máme pre vás pár tipov, ako ho priviesť k dokonalosti.

Dobrý prvý dojem spraví upravená príjazdová cesta, ktorá dotvára charakter domu. Dôležitá je však aj vonkajšia terasa – spevnená plocha vhodná na grilovačku či relax – miesto, kde sa stretne celá rodina po dlhom dni. Kvalitnou dlažbou je možné zhotoviť plochy, ktoré si zachovajú nielen svoju estetickú funkciu, ale aj mechanickú odolnosť. Betónové dlažby Kaiserstein od výrobcu stavebných materiálov, spoločnosti
Leier Baustoffe SK, v sebe spájajú modernú technológiu spolu s tradičným ručným opracovaním, vďaka čomu garantujú najvyššiu kvalitu, skvelé vlastnosti a spokojnosť aj náročného zákazníka. Na bokoch dlažobných tvaroviek sa nachádzajú výstupky, ktoré vytvárajú tzv. zámok. Tento systém zabezpečí mechanickú odolnosť voči posunu a dlhodobú životnosť i vzhľad.

Terasa s oranžovým lehátkom

Zdroj: Leier Baustoffe SK

Dlažby výborne odolávajú slnečnému žiareniu a zahrievajú sa menej ako asfalt. Medzi ich praktické vlastnosti patrí nešmykľavosť, mrazuvzdornosť či odolnosť voči posypovým soliam. Čo však všetci v domácnosti ocenia najviac, je ich veľmi jednoduchá údržba. Dlažby sú totiž priamo vo svojej vnútornej štruktúre hydrofobizované, čo znamená, že odpudzujú vodu a len v minimálnej miere nasávajú vlhkosť. Nečistoty, tráva, mastnota či dokonca olejové škvrny nemajú šancu dostať sa do hlbších vrstiev.

Rustikálna dlažba na terase

Zdroj: Leier Baustoffe SK

Medzi tie najobľúbenejšie dlažby z ponuky Leier určite patrí Vivendo.
Má jednoduchý tvar a pekné farebné prevedenie. Nášľapná vrstva je z kremičitého piesku kvôli zvýšeniu oteruvzdornosti a jej úprava spolu s úzkymi škárami garantuje pohodlnú chôdzu aj v topánkach na vysokých podpätkoch. Dlažbu možno zaťažiť osobnými vozidlami a jej povrch je i v mokrom stave bezpečný. Má elegantné skosenie hrán a dodáva sa v kombinovanej forme balenia, pričom každý m2 obsahuje tvarovky troch rozmerov.

Dlažba pri rieke

Zdroj: Leier Baustoffe SK

Ďalšou veľmi obľúbenou je dlažba Mercato, ktorá má tieňovaný povrch, nerovnomerne otlčené hrany a jedinečný rustikálny vzhľad. Povrch je hladký a kombinovaním dvoch rozmerov možno vytvoriť plochy s rôznymi vzormi. Za zmienku však určite stojí aj Patio, ktorá formou i antickým povrchom pôsobí ako maloformátová tehla. Zaujímavosťou je, že poskytuje riešenie pre zhotovenie dlažbových plôch i múrov. Vďaka svojmu rozmeru a príjemným farbám ponúka klasický vzor a veľa individuálnych možností vyskladania dlažby, pričom príjemne podčiarkuje vidiecku atmosféru.

Dlažba s rozsypanými mušľami

Zdroj: Leier Baustoffe SK

Veľkou výhodou je šírka portfólia Leier. Okrem dlažieb určite nájdete aj vhodné záhradné platne či iné prvky, ktoré dotvoria okolie domu. V ponuke sú neobmedzené možnosti farebných, tvarových, rozmerových či povrchových prevedení. Z komplexného sortimentu tiež ľahko doplníte rôzne kvetináče, svahové prvky, obľúbené vysoké záhony či palisády, ktoré dokážu nielen skrášliť, ale aj zefektívniť priestor vo vašej záhrade. Stačí si vybrať na webstránke výrobcu www.leier.sk.

Kontakt

Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3, 831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

Zdroj: PR článok Leier Baustoffe SK s.r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: betónová dlažba chodník dlažby exteriérové dlažby príjazdové cesty
Zdieľať článok