Zdroj: Deceuninck

Drevoplastové terasy sa tešia veľkej obľube

20. 06. 2022 Zdieľať

Široká ponuka materiálov pre vonkajšie terasy vám umožňuje vybrať si drevenú, kamennú, keramickú dlažbu či kompozitný materiál. Vzhľad terasy je dôležitý, avšak nemožno zabudnúť ani na praktickú stránku a tiež cenu. Terasa bude súčasťou vášho domova mnoho rokov, preto je dobré vedieť, ako bude vyzerať i za ďalších 10-15 rokov. Použitie niektorých podlahových krytín v exteriéri sa časom môže ukázať ako dosť problematické.

Aký materiál si teda zvoliť? Terasa by mala rozhodne ladiť s domom a so záhradou. Mala by byť bezpečná, vydržať veľkú záťaž a dlhodobo odolať nepriaznivému počasiu. Pred kúpou terasy sa tiež oplatí zvážiť údržbu zvoleného materiálu.

Kompozitná terasa pri bazéne

Drevoplastové dosky sú vhodné aj do blízkosti bazénov, pretože im nevadí kontakt s vodou a sú protišmykové. Zdroj: Deceuninck

Terasa je súčasťou domu a záhrady

Drevo je krásny prírodný materiál, ktorý sa hodí všade. Ide však o materiál, ktorý je najnáročnejší na údržbu. Je potrebné ho pravidelne impregnovať a ošetrovať prípravkami proti plesniam a drevokaznému hmyzu. Kameň vydrží dlho a vyzerá prirodzene. Ani kamenným terasám ale nesvedčí vlhko, pretože na nich začne rásť mach a riasy, usádza sa na nich viac špiny, ktorú nejde tak ľahko odstrániť. Keramickú dlažbu si môžete vybrať vo vzhľade kameňa, dreva či betónu. Niektoré sa však nepríjemne šmýkajú a v zime kameň i dlažba namŕza. Drevoplastové terasy imitujú luxusný dizajn dreva. Sú zmesou drevených pilín a kvalitného PVC a vynikajú bezúdržbovosťou. Nepodliehajú poveternostným vplyvom ani slnečnému žiareniu.

Terasa plná ľudí

Kompozitné terasy si vyžadujú iba minimálnu údržbu, nečistoty stačí opláchnuť vodou. Zdroj: Deceuninck

Výnimočnosť dosiek Twinson

S drevoplastom sa dá aj vďaka jeho odolnosti voči škodcom a vplyvom počasia na záhrade čarovať rôznym spôsobom. Primárne sa ale využíva na stavbu terás – pri dome, okolo bazéna alebo dokonca na balkóne, či na streche. Nekupujte však lacné kompozitné dosky, ktoré nemajú certifikáty s deklarovanými vlastnosťami. Twinson vyniká užívateľským komfortom a zárukou až 25 rokov. V čom spočíva výnimočnosť týchto terasových dosiek?

  • Vďaka podielu PVC sú dosky Twinson tvarovo veľmi stabilné. To znamená, že sa môžu pod vysokým zaťažením mierne prehnúť, ale potom sa vrátia do pôvodného stavu.
  • Drevoplastovým doskám nevadí stály kontakt s vodou.
  • Vďaka špeciálnej povrchovej úprave netvoria dosky triesky a nekĺžu, a to ani v extrémnych podmienkach. Povrch má protišmykovú úpravu.
  • Kompozitné dosky sa ľahko udržiavajú a nepráchnivejú. Nie je potrebné ich lakovať ani natierať olejom.
  • Vďaka svojej dlhej životnosti a úplnej recyklovateľnosti je Twinson skvelou alternatívou k tropickému drevu.
  • Systém Twinson Click umožňuje jednoduchý systém montáže.
  • Dosky CHARACTER MASSIVE a MAJESTIC MASSIVE PRO majú certifikáciu BROOF(t1) – odolnosť voči pôsobeniu vonkajšieho ohňa.

Terasové dosky s neobvyklou šírkou

Komorové drevoplastové dosky Essential XL s neobvyklou šírkou 18 cm vyniknú na každej terase, najmä však na väčších plochách. Dajú sa však použiť aj na chodníky, do okolia bazénov, dokonca i na balkón či plochú strechu. Hlboké a popritom jemné drážkovanie na povrchu odráža svetlo špecifickým spôsobom a terasa pôsobí veľmi moderne a nadčasovo.

drevoplastové dosky

Essential XL sú drevoplastové dosky so šírkou 18 cm a vyniknú najmä na väčších terasách. Zdroj: Deceuninck

Výhodou terasy Essential XL je jej nízka konštrukčná výška (od 36 mm pri kladení na betón) a možnosť plávajúcej pokládky bez potreby kotvenia k podkladu (čo by v prípadne napríklad strešných terás mohlo viesť k porušeniu hydroizolácie). Montáž tejto terasy je jednoduchá vďaka systému spôn a hliníkových nosníkov. Vybrať si môžete zo 6 farieb.

Viac sa o drevoplastových doskách Twinson dozviete na www.twinson.sk.

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: Drevoplastové výrobky kompozitné materiály pvc terasová doska terasy
Zdieľať článok