Zdroj: Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.

Drevoplast – dobrá voľba nielen pre terasu

29. 04. 2021 Zdieľať

Cestovanie či výlety sú vďaka aktuálnej situácii v súvislosti so šírením vírusu zatiaľ v nedohľadne. A keďže musíme zostať viac-menej doma a vyjsť sa dá maximálne do záhrady alebo na prechádzku v blízkom okolí, investujte voľný čas do zveľaďovania svojho domu. Pustite sa do realizácie terasy.

Medzi materiálmi používanými na stavbu terasy si drevoplasty v posledných rokoch vydobyli veľkú popularitu, a to pre svoje skvelé vlastnosti, ktorými sú najmä odolnosť voči vplyvom počasia, znečisteniu i poškriabaniu, dlhá životnosť, stálofarebnosť, ľahká inštalácia a bezúdržbovosť.

Kompozitné materiály terasa

Kompozitné dosky Twinson sú k dispozícii v rôznych farebných i povrchových úpravách. Farbu terasy môžete zladiť aj s kompozitným obložením fasády. Zdroj: Deceuninck

Ako drevená doska

Ku kvalitným drevoplastovým materiálom patrí Twinson. K jeho všestrannému použitiu ho predurčuje hneď niekoľko ďalších vlastností. Napríklad možnosť ukladania na nerovný podklad. Výškové rozdiely až do 215 mm jednoducho zvládnu nastaviteľné terče s nadstavcami. Ďalej je to schopnosť systému vyhovieť akejkoľvek veľkosti i tvaru terasy. Majiteľom záhrad, ktorí si potrpia na dizajn, vychádzajú súčasné kompozity maximálne v ústrety.

okolie bazéna

Materiálu Twinson nevadí styk s vodou, preto sa dá použiť aj do okolia bazénov. Ani za mokra sa nešmýka a veľmi rýchlo schne. Zdroj: Deceuninck

Vernosť imitácie drevených dosiek, ktorú ponúkajú, je dnes už takmer dokonalá. Navyše máte na výber z rôznych farebných i povrchových úprav. V rovnakej farbe si následne môžete zvoliť i kompozitné obloženie fasády, podbitie alebo plot. S masívnymi terasovými doskami CHARACTER MASSIVE, ktoré nedelia žiadne vnútorné komory, môžete zaobchádzať ako s drevenými. Možno ich tvarovať pomocou bežne dostupných nástrojov pre opracovanie dreva.

Drevoplastová terasa s lehátkami

Drevoplastové terasy sú obľúbené pre ich skvelé vlastnosti – stálofarebnosť, ľahkú inštaláciu, bezúdržbovosť, odolnosť voči vplyvom počasia a poškriabaniu. Zdroj: Deceuninck

Na terasu, fasádu i strechu

Twinson ponúka riešenia nielen pre terasy, ale i pre ďalšie exteriérové prvky na dome a v jeho okolí. Tento moderný drevoplastový systém môžete použiť aj na záhradnú cestičku, vybudovať schody do svahu, postaviť plot či obložiť dom. S kompozitnými doskami sa dajú spevniť aj plochy v okolí bazéna. Materiálu Twinson totiž nevadí styk s vodou, ani za mokra sa nešmýka  a veľmi rýchlo schne. Kompozitné dosky sú ideálne aj pre chôdzu naboso. Deťom nehrozí zapichnutie triesky do nohy, takže sa na terase môžu bez obáv hrať.  Ak si zvolíte svetlejší odtieň dosiek, nebude sa vám terasa v lete ani prehrievať ako dlažba alebo kameň. Systém CHARACTER MASSIVE môžete dokonca použiť i na plochú strechu domu alebo balkón, pretože spĺňa protipožiarnu certifikáciu BROOF (t1).

Drevoplastová terasa so psom

Systém CHARACTER MASSIVE môžete použiť i na plochú strechu domu alebo balkón, pretože spĺňa protipožiarnu certifikáciu BROOF (t1). Zdroj: Deceuninck

Inštalácia, pri ktorej sa nezapotíte

 A to najlepšie na koniec. Nová terasa, podlaha balkóna alebo plochá strecha môžu byť hotové vo veľmi krátkom čase. Umožňuje to jednoduchý princíp bezskrutkovej skladačky, na čom je patentovaný klikací systém Twinson Click postavený. Inštaláciu zvládne i zručný domáci majster. Prečo je montáž terasy taká jednoduchá? Vďaka spodnej konštrukcii zloženej z niekoľkých flexibilných prvkov. Základom je odolná, pevná a rozmerovo stabilná hliníková podkladová konštrukcia. Užitočnou súčasťou systému je trojuholníková pätka (Triax), ktorá nesie spodnú konštrukciu terasy a umožňuje jej montáž v rôznych uhloch. Na ňu potom nacvaknete hliníkové podkladové profily a následne upevníte dosky Twinson.

Systém Twinson Click

Novú terasu môžete mať hotovú raz-dva vďaka jednoduchému klikacemu systému Twinson Click. Zdroj: Deceuninck

Terasa môže byť nainštalovaná bez jedinej skrutky vďaka trom klikacím sponám – zvislej, rohovej a vodorovnej otočnej. Pri montáži strešných terás použite pod pätky ešte prídavné gumové podložky, ktoré chránia strešnú krytinu. S doskami Twinson získate odolnú terasu, ktorú však v prípade poškodenia môžete ľahko opraviť. Nemusíte ju celú rozoberať, stačí vybrať iba chybnú dosku a nacvaknúť novú.

Viac o kompozitnom materiáli Twinson si pozrite na https://twinson.com/sk-sk/ a https://www.chcemterasu.sk/.

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: Drevoplastové výrobky fasády kompozitné materiály strechy terasy
Zdieľať článok