Zdroj: Deceuninck

Poďme si užiť prvé jarné dotyky slnka na terase

14. 04. 2022 Zdieľať

Už čoskoro rozšírime svoje obydlia o jeden vonkajší priestor navyše – terasu pri dome. Pre mnohých z nás sa toto miesto stane na niekoľko ďalších mesiacov v roku druhou obývačkou. Mnohí už očakávame prvé slnečné lúče, ktoré nám dovolia užívať si na terase príchod jari a pobytom vonku načerpať energiu po zime. Doménou mnohých slovenských domovov sú už dlhší čas drevoplastové terasy. Prečo sú tak obľúbené?

Tí, ktorí už terasu z kompozitného materiálu majú, najlepšie vedia, že medzi jeho výhody patria bezúdržbovosť, dlhá životnosť, stálofarebnosť, ľahká montáž a odolnosť voči vplyvom počasia, znečisteniu i poškriabaniu. Stále častejšie sú používané i na ďalších exteriérových prvkoch domu, v jeho okolí, na záhrade či okolo bazéna. Široká ponuka kompozitných systémov dáva možnosť všetky tieto prvky zjednotiť a zladiť.

Kompozitná terasa

Twinson je materiál, ktorý nepraská, je protišmykový a bezpečný aj pre deti. Zdroj: Deceuninck

Dokonalú kombináciu vzhľadu dreva a výhod plastu nájdete u WPC

Ak sa ešte len nachádzate v štádiu rozhodovania a zvažujete, k akému materiálu pre svoj exteriér sa prikloniť, je dobré vedieť, že kvalitné kompozitné dosky (WPC) sú dokonalou imitáciou dreva a pôsobia autenticky. Twinson nepraská, nekrúti sa a ani neprehýba. Okrem toho nepodlieha hnilobe ani plesniam a svoj prirodzený vzhľad si dokáže zachovať dlhý čas. Plastová zložka chráni terasu aj pred drevokaznými hubami. A nemusíte sa obávať použiť ho aj pri bazén, terasové dosky sa nešmýkajú. Tých praktickejších určite osloví bezúdržbovosť povrchu. Nečaká vás nákup ochranných náterov a lakov vyhnete sa dlhým hodinám stráveným jeho natieraním. Twinson navyše dokáže vyhovieť akejkoľvek veľkosti i tvaru terasy. Na výber máte z rôznych farebných i povrchových úprav.

Kompozitná terasa

WPC dosky potrebujú iba minimálnu údržbu, nemusíte ich lakovať ani natierať. Zdroj: Deceuninck

Aký kompozit si vybrať

Nie je kompozit ako kompozit. Lacnejšie materiály nevydržia v dobrej kondícii príliš dlho. Začnú sa krútiť alebo praskať. Pri materiáli Twinson, ktorý sa vyrába v Belgicku, máte istotu kvalitných surovín i skvelého spracovania. S masívnymi terasovými doskami CHARACTER MASSIVE, ktoré nedelia žiadne vnútorné komory, môžete zaobchádzať ako s drevenými a tvarovať ich s pomocou bežne dostupných nástrojov na opracovanie dreva. Na rozdiel od drevených sú kompozitné dosky odolnejšie a majú dlhšiu životnosť. Môžete ich dokonca použiť aj na plochú strechu domu alebo balkón, pretože spĺňajú protipožiarnu certifikáciu BROOF (t1). Systém odoláva sálavému teplu aj lietajúcim iskrám a bráni tak šíreniu požiaru. Žiadny iný profil na trhu nemá takúto kvalitu. Vybrať si môžete z palety 6 farieb.

Kompozitná terasa

Pozor na kovový nábytok, ktorý môže povrch kompozitnej terasy ľahko poškriabať. Zdroj: Deceuninck

Hurá na záhradu

Pekné dni lákajú tráviť čas vonku, pohodlne sa usadiť v obľúbenom kresle na terase a relaxovať pri západe slnka. S voľbou materiálu na terasu však úzko súvisí aj výber nového vonkajšieho nábytku. Pokiaľ už terasu z kompozitu máte, alebo o nej ešte len uvažujete, potom je dobré nekupovať si nábytok, ktorý by mohol povrch mechanicky poškodiť, napríklad kovový. I napriek tomu, že kompozitné terasy sú oproti klasickým dreveným odolnejšie proti vzniku rýh a poškriabaniu, mali by ste byť opatrní.

Prečítajte si viac o drevoplastových doskách Twinson.

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: Drevoplastové výrobky kompozitné materiály terasové platne terasy
Zdieľať článok