Kompostér z betónových tvárnic
Zdroj: PRESBETON Nova
17. 12. 2021 Zdieľať

Záhrada je kráľovstvo, o ktoré sa treba starať. Napokon, každý, kto záhradu má, o tom vie svoje. Aby ste si mohli užívať voľné chvíle v krásnom prostredí, je potrebné občas napnúť svaly a dať sa do práce. Ani v zime nemusíte zaháľať. Skráťte si čakanie na jar napríklad výstavbou praktického kompostéra.

Kompostovanie má zelenú

S ohľadom na ekológiu a triedenie odpadu je dnes kompostovanie organických zvyškov na záhrade prakticky nutnosťou. Vďaka prefabrikovanému systému PRESBETON si môžete postaviť kompostér z betónových dielcov bez problémov sami. Jednotlivé časti do seba iba zasuniete bez nutnosti použitia skrutiek. Vďaka medzerám medzi jednotlivými prvkami biologická masa môže dýchať a procesy kompostovania prebiehajú tak, ako majú. Výhodou je prirodzený vzhľad drevených dosiek a mimoriadna odolnosť betónu. Ten dokáže odolávať rozmarom tunajšieho počasia a na svojich majiteľov kladie minimum požiadaviek, čo sa týka údržby.

Okrem výstavby kompostu sa môžete pustiť aj do ďalších menších terénnych úprav. K tomu je ideálny napríklad betónový systém BARK, ktorý veľmi verne imituje drevo. Nájdete v ňom prvky na tvorbu cestičiek, schodov aj palisád.

Zdroj: PRESBETON Nova, s.r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: betónové tvárnice ekologická záhrada komposter kompostovanie kompostovisko
Zdieľať článok