Súťaž Terasa snov: Túžia po oáze pokoja nielen pre seba, ale aj svojich susedov

Súťaž Terasa snov: Túžia po oáze pokoja nielen pre seba, ale aj svojich susedov

22. 03. 2019
Zdieľať

Mladá rodina s dvoma deťmi si spoločne so susedmi vybudovala vlastnú terasu. Na mieste, ktoré malo pôvodne slúžiť na parkovanie, vytvorili jedinečný priestor pre oddych. Chýba im tam už len podlahová krytina, ktorá by toto miesto premenila na dokonalú oázu pokoja. To bol hlavný dôvod, prečo sa rozhodli zapojiť do súťaže o terasu Twinson v hodnote 2 000 eur.

Svoje detstvo i mladosť som strávila v rodinnom dome v Starom meste v Bratislave. Bola som tam šťastná a veľmi spokojná. Po tom, ako som sa osamostatnila a založila si vlastnú rodinu, sme rodičovský dom predali a kúpili sme si byt. Porovnávať dom s bytom sa veľmi nedá, ale zvykla som si. Aktuálne bývam so svojím manželom, takmer ročnou dcérkou a štvorročným synom vo veľkom 3-izbovom byte s výmerou 85 m2. Náš príbytok je priestranný a veľmi svetlý a jeho nesmiernou prednosťou je, že sa nachádza v dome iba so 6 bytmi. Bytový dom je situovaný síce v slepej ulici, ale  v blízkosti rušnej Pražskej ulice, kde má čoskoro vyrásť ďalší osemposchodový panelák. Únik pred ruchom veľkomesta nám umožňuje aspoň Horský park, ktorý máme od domu len na skok.


Súťaž Terasa snov: Prvý príbeh čitateľa

Súťaž Terasa snov: Prvý príbeh čitateľa
čiateľka Denisa


Súťaž Terasa snov: Prvý príbeh čitateľa

Súťaž Terasa snov: Prvý príbeh čitateľa
čiateľka Denisa

Kúsok prírody a pokoja sme si však chceli priniesť aj bližšie k nášmu bytovému domu. Práve preto sme sa rozhodli nevyužitú betónovú plochu za bytovkou, pôvodne určenú na parkovanie, zmeniť na terasu. Sme tu taká príjemná susedská komunita, ktorá si navzájom pomáha a rozumie si, tak sme vytvorili miesto, kde budeme spolu s deťmi tráviť voľný čas. Terasa má rozlohu 30 m2 a chceme ju využívať najmä na oddych a relax, spoločné posedenia, grilovanie a malo by to byť aj miesto, kde by sa deti mohli dosýta hrať. Na našej teraske túžime aspoň nachvíľku zabudnúť, že sme obklopení ruchom veľkomesta.


Súťaž Terasa snov: Prvý príbeh čitateľa

Súťaž Terasa snov: Prvý príbeh čitateľa
čiateľka Denisa

Tento priestor sme si zútulnili posedením, hojdačkou i dreveným domčekom pre deti. Už teraz na nej máme kvety a skalku, ktoré toto miesto zútulňujú.  Z bočnej strany domu sme si navyše zo starých trámov postavili záhony, kde pestujeme bylinky a paradajky. Naša terasa má však jednu drobnú nedokonalosť. Je postavená z chladného betónu a vybehnúť na ňu len tak na boso nemôžeme. Určite by sme privítali materiál, ktorý je na dotyk i na chôdzu bosými nohami príjemnejší a navyše by mal byť aj nenáročný na údržbu. Preto sme sa prihlásili do súťaže o terasu snov Twinson.

Čitateľka Denisa

Čo na to odborník 

Radí Petr Klaban, produktový manažér spoločnosti Inoutic/Deceuninck pre stavebné systémy Twinson:

„Materiál Twinson je kombináciou odolného PVC a príjemného dreva, preto je ideálny pre chôdzu naboso. Navyše je bezpečný aj pre deti, ktorým nehrozí zapichnutie triesky  do bosej nohy a môžu sa na novej terase bez obáv hrať. Čo sa týka starostlivosti, tento typ podlahových dosiek je nenáročný na údržbu. Avšak rovnako, ako väčšina materiálov, ktoré sú celý rok vystavené pôsobeniu poveternostných vplyvov, aj terasa z kompozitu potrebuje aspoň minimálnu starostlivosť – optimálne na jar a na jeseň. Na odstránenie nečistôt si vystačíte s vodou a saponátom, v prípade usadenia špiny v drážkach je vhodnejšie použiť vysokotlakový čistič. Tento materiál netreba ošetrovať žiadnymi umelými konzervačnými prostriedkami či moridlami, nátermi, lakmi ani tmelmi. Postaviť terasu Twinson na betónový podklad je najjednoduchší spôsob pokládky. Maximálna výška terasy s kompletným príslušenstvom nepresiahne 4,4 cm.

Čo potrebujete vedieť o súťaži o terasu snov Twinson

Podmienky účasti v súťaži sú jednoduché. Na emailovú adresu terasa@jaga.sk pošlite do 14. apríla 2019 minimálne jednu stranu textu (30 riadkov, 1800 znakov), v ktorom popíšete, ako si svoju novú terasu predstavujete. prečo by ste ju chceli a ako ju chcete využívať. Nezabudnite na opis miesta realizácie a odhadovanú plochu terasy. . Do predmetu správy nezabudnite uviesť „Súťaž o terasu“.

Spolu s textom zašlite aj minimálne päť fotografií (každá do veľkosti 1 MB, najlepšie na šírku). Na nich by malo jasne vidieť váš dom, jeho okolie, ale aj záhradu, balkón či strechu, kde by terasa mala byť umiestnená. Kvalita fotografií je veľmi dôležitá, pretože publikované môžu byť iba príspevky s kvalitnými zábermi

Súťaž o terasu snov vyhlasuje  spoločnosť Inoutic / Deceuninck spolu s firmou DLH Slovakia. Zapojiť sa do nej môžu nielen majitelia rodinných domov, ale aj vlastníci bytov s balkónom či lodžiou. Víťaz, ktorého určí porota zložená z organizátorov súťaže, získa terasu z materiálu Twinson v hodnote 2 000 eur. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 6. mája 2019. Kompletné pravidlá súťaže nájdete tu.

Kompozitný materiál Twinson

Twinson je kompozitný materiál, ktorý predstavuje spojenie prirodzeného vzhľadu a hrejivosti dreva s odolnosťou a dlhou životnosťou PVC. Materiál je odolný, prakticky bezúdržbový, v zime nezamŕza, v lete sa neprehrieva a jemný povrch sa napriek poveternostným vplyvom nezničí ani v priebehu niekoľkých rokov. Spojenie dvoch materiálov (drevo a PVC) bráni vzniku triesok, hladký a jemný povrch bez medzier je ideálny pre chôdzu naboso. Navyše sú dosky protišmykové, takže terasa je bezpečná aj pre deti, ktoré sa na nej môžu dosýta hrať. Terasové dosky z materiálu Twinson sú k dispozícii v troch rôznych produktových variantoch s rôznymi povrchmi a v niekoľkých prirodzených farbách. Na materiál Twinson poskytuje výrobca záruku až 25 rokov.

Základné produkty:

Terrace sú ekonomicky výhodné podlahové dosky s mimoriadne dlhou životnosťou a povrchom so vzhľadom skutočného dreva na pohľad aj na dotyk. Sú mimoriadne odolné proti pošmyknutiu, neštiepia sa a nepukajú. Vyžadujú si len minimálnu údržbu. Podlahové doky sú v ponuke v šiestich prirodzených farbách a v dvoch rôznych povrchových štruktúrach. Možno ich použiť na samostatne stojace terasy, ako súčasť rodinných domov, ale aj pre tvorbu záhradných ciest, na balkóny či ploché strechy.

Terrace Massive sa odporúčajú použiť najmä v okolí bazénov či pre vybudovanie terás najrôznejších tvarov. Ponúkajú maximálnu flexibilitu, pretože masívne podlahové dosky nemajú žiadne duté komory. Ich prednosťou je, že sa jednoducho režú a tvarujú, rovnako ako drevo, avšak oproti nemu sú odolnejšie a majú dlhšiu životnosť. Terrace Massive je unikátny produkt, ktorý prešiel BROOF testom. Materiál má vysokú požiarnu odolnosť a je odolný aj proti lietajúcim iskrám. Žiadny iný profil na trhu nemá takúto kvalitu. V ponuke je šesť farieb.

Masívne podlahové dosky Terrace Massive Pro so vzhľadom ušľachtilého dreva sú potiahnuté tenkou vrstvou polyméru (PVC), ktorá drevoplast chráni pred poškriabaním a škvrnami akéhokoľvek pôvodu. Šancu nemá ani mastnota, čo ocenia najmä milovníci grilovania. Sú to extrémne pevné dosky, preto znesú vysokú záťaž a lepšie odolávajú pôsobeniu vonkajších vplyvov. Podlahové dosky sú vhodné pre všetky terasy a balkóny, tiež pre zastrešené plochy a zimné záhrady. Na výber sú štyri farby, ktoré sa hodia k akémukoľvek štýlu bývania.

Viac sa dozviete na www.inoutic.sk

Kategória: Súťaže Záhradné stavby
Tagy: terasa snov terasy twinson
Zdieľať článok

Diskusia