Drevo pre vyšší komfort bývania

30. 12. 2016 Zdieľať

Ľudia sa radi obklopujú drevom. To nielen že esteticky dotvára interiér, vyznačuje sa tiež priaznivými fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami. Vďaka tomu je veľmi žiadaným materiálom pre výrobu okien.

Drevo tiež charakterizuje prirodzená kresba a široká škála farieb. Aj napriek silnej konkurencii materiálov ako je plast, či hliník, si stále udržiava svoju významnú pozíciu v oblasti výroby okien. Môžu za to jeho mechanické a tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré sa pod vplyvom súčasných technológií stále viac zlepšujú.

Jedinečné zdvižno-posuvné portály Mirador

Spoločnosť Mirador vyrába jedno z najhrubších drevených okien na Slovensku – vyrába sa z dreveného profilu Mirador 923. Súčasťou profilu je kvalitná sklenená výplň vo forme izolačného trojskla, ktoré má hodnotu súčiniteľa prechodu tepla zasklením (Ug) 0,5 W/m2K;  pritom hodnota súčiniteľa prechodu tepla okna (Uw) je 0,79 W/m2K. Okno vďaka svojim parametrom spĺňa požiadavky všetkých náročných klientov, ktorým záleží na šetrení energií a na životnom prostredí.


Nový prahový profil je estetickou a maximálne bezbariérovou súčasťou zdvižno-posuvných systémov.

Drevo pre vyšší komfort bývania
Mirador


Nový prahový profil je estetickou a maximálne bezbariérovou súčasťou zdvižno-posuvných systémov.

Súčasťou sortimentu spoločnosti Mirador je tiež výroba zdvižno-posuvných portálov. Ide o moderné a často využívané riešenie presvetlenia v rámci súčasnej zástavby. Súčasťou HS portálov je aj jedinečné štvornásobné silikónové tesnenie, pri ktorom vzniká minimálna potreba nastavovať prítlak a kovanie portálu. Výrobca ponúka možnosť domontovať tlmiče zatvárania, od bežných, až po špecifické plynové tlmiče, ktoré sa postarajú o plynulé zatvorenie portálu. Novinkou spoločnosti Mirador je aj nový spodný prahový profil. Je vyrobený zo sklolaminátu, čo znamená lepšie tepelno-izolačné vlastnosti prahu a jeho bezbariérovosť pri jeho výške len 5 milimetrov.

www.mirador.eu

Kategória: Aktuality
Tagy: drevo mirador
Zdieľať článok