Fototapety neboli nikdy tak „in“ ako teraz!

Fototapety neboli nikdy tak „in“ ako teraz!

20. 06. 2011 Zdieľať

Dni, keď fototapety poukazovali len na známku veľmi zlého vkusu ich majiteľov, sú už preč. S vývojom digitálnych technológií majú úplne iný vzhľad a kvalitu, čo ich posunulo na úplne inú úroveň. Súčasné možnosti nám dávajú priestor vytvoriť tapetu z akejkoľvek fotografie (samozrejme v dostatočnej kvalite) alebo z počítačovej grafiky, ktorá má výhodu maximálnej farebnej flexibility. Ich použitie sa neobmedzuje len na steny ale aj na dekorovanie rôznych 2D plôch, v našom prípade vstavaných skríň a nábytkových rámovaných častí.

Samolepiace vinylové nálepky sú, pred lepením na podklad, potiahnuté ochrannou vrstvou matného lamina, ktoré zvyšuje odolnosť tapety a taktiež zjednodušuje jej údržbu. Umýva sa vodou so saponátom, v prípade náročnejšieho zašpinenia aj technickým benzínom. Tapety je možné tlačiť na požadované veľkosti, deliť a ich vzory prenášať aj na ďalšie plochy vrámci konkrétneho dekoru – je možné použiť jeden druh na vstavanú skriňu, stenu i obraz – rozdiel je len v podkladovom materiáli, na ktorý sa konkrétny dekor tlačí.

Keďže spadá pod módnu záležitosť interiérov, nové témy sa odvíjajú od konkrétnych trendov. Prírodné, umelecké, detské či úplne abstraktné motívy alebo rôzne textúry napodobňujúce napríklad tehlovú stenu, otvárajú nekonečnú tematickú škálu, ktorá môže uspokojiť všetky požiadavky. Dovolí nám vytvoriť si hravý farebný interiér, či vlastnú galériu alebo sa preniesť na rannú lúku plnú červených makov pokropenú rosou…možností je nekonečno, je len na Vás ako si vyberiete.

Inšpirácie hľadajte na www.mados.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: mados tapety
Zdieľať článok