Môj dom 5/2021

Májový Môj dom už čaká na pultoch! Pozrite sa, čo sme pre vás pripravili

07. 05. 2021 Zdieľať

Tento mesiac sme pre vás vybrali štyri perfektné kuchyne, ktorými stojí za to inšpirovať sa pri zariaďovaní alebo renovácii tej vašej. No a, samozrejme, aj kopu ďalších zaujímavých tém.

EDITORIÁL

Nebezpečná blízkosť

Kuchyňa je vraj srdcom domova. Možno to znie trochu pateticky, no ak berieme srdce za základ života a fungovania, tak myslím, že to platí. Veď asi každý by vedel rozprávať o svojich spomienkach, keď sa práve v kuchyni odohrali kľúčové životné situácie alebo silné okamihy, ktoré v človeku ostanú. Možno na časy, keď ste ako malí sedávali za veľkým stolom u starej mamy a po celom dome rozvoniavala štrúdľa; možno na deň, keď ste oznámili rodičom tú „sladkú novinu“, po ktorej mama nevedela dojesť nedeľnú polievku; alebo na novú detskú stoličku, ktorú ste s veľkým nadšením pristavili svojmu prvorodenému ku kuchynskému stolu ešte skôr, než vedel poriadne sedieť, no dosť nepremyslene práve k čerstvo vymaľovanej stene… Prosto, kuchyňa je dôležité miesto v každej rodine. U nás doma získala v posledných mesiacoch na dôležitosti aj tým, že sa stala dočasným pôsobiskom môjho home officu. I keď popravde, zvíťazila vo veľmi slabej konkurencii. (Pochopiteľne, hlavným dôvodom jej triumfu bol jediný voľný stôl v našej domácnosti.) Nevravím, že toto riešenie nemalo svoje výhody. No časom sa ukázali aj úskalia – práve blízkosť chladničky, všetky tie vône a nedostatok miesta na jogamatku tak trochu alibisticky viním za svoju dnešnú „korona formu“. Viem, je to slabá výhovorka. Vlastne by som mala byť rada, že ma naša kuchyňa prichýlila s otvorenou náručou. Našťastie nám však už svitá na nové časy. Už sa teším na office bez dodatku home. Aj keď to možno znie čudne tešiť sa, že človek opustí kuchyňu a pôjde do práce, no ja sa na to teším naozaj úprimne. Navyše dúfam, že mi dostatočná vzdialenosť od kuchyne pomôže časom vymeniť pohodlné legíny a voľné šaty za kúsky s nižším podielom elastanu, ktoré sú momentálne odsúdené na väzenie v šatníkovej skrini.

A čo vaša kuchyňa? Obstála so cťou v skúške home officom? Alebo nezvládla práve najlepšie nezvyklý nápor spôsobený zatvorenými školskými jedálňami? Premýšľate o tom, že by potrebovala zmenu?

Inšpirujte sa v našom časopise.

Erika Kuhnová

Môj dom 5/2021

Ročné predplatné časopisu Môj dom

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Môj dom
Zdieľať článok