Zdroj: Kaldewei

Pôvab medzi dizajnom a zmyselnosťou

22. 07. 2022 Zdieľať

Na tohtoročnom Fuorisalone v Miláne, prebiehajúcom v rámci tunajšieho veľtrhu dizajnu Salone del Mobile, oslávil Kaldewei luxusnú a zároveň intímnu krásu kúpeľňovej kultúry. Pre mimoriadnu prezentáciu od 7. do 12. júna spojil svoje sily s VOGUE Germany. Výrobca prémiového kúpeľňového vybavenia a legendárny módny magazín spoločne predstavili inštaláciu „Bathscape“ z dielne špičkovej milánskej dizajnérky Cristiny Celestino. Spolupráca sa stala jedným z vrcholov tohtoročnej špeciálnej edície veľtrhu nábytku.

Súkromné kúpele, relaxačný priestor v pôvabnom glamour štýle či útočisko, kde prežívame intímne okamihy, keď si chceme vyhradiť „čas pre seba“ – naša kúpeľňa má dnes nekonečne mnoho podôb. Práve na tomto základe vybudovala Cristina Celestino svoju inštaláciu: názov „Bathscape“ je slovnou hračkou využívajúcou anglické sloveso „escape“ (uniknúť). Dielo Cristiny Celestino sa tak pre diváka stáva určitou formou estetického úniku do oslnivého lesku modernej kúpeľňovej kultúry. Milánska dizajnérka svojím skulpturálnym projektom zároveň skúma najrôznejšie aspekty kúpeľňového vybavenia. Jej tematické spektrum siaha od estetických otázok cez zmyslové vnímanie a luxus vnútorného upokojenia pri Daily Beauty až po udržateľnosť a ochranu zdrojov.

Kaldewei Vogue Miláno

Zdroj: Kaldewei

Názorné materiálové koncepty okrem toho zdôrazňujú, akú úlohu zohráva voľba materiálov pre hmatové vnemy. Vďaka spojeniu s odborníkom na módu a krásu, akým je VOGUE Germany, sa pozornosť venuje aj chápaniu a zariaďovaniu kúpeľne ako dokonalého priestoru na starostlivosť o seba. Aké miesto je optimálne na uloženie nášho nočného séra, kam by sme mali umiestniť nový kozmetický prístroj? „Bathscape“ ukazuje, ako všetky tieto rozhodnutia dokážu premeniť našu kúpeľňu na individuálne domáce kúpele.

Kaldewei Vogue Miláno

Zdroj: Kaldewei

Čo robí z modernej kúpeľne oázu, v ktorej sa môžeme uvoľniť a načerpať energiu? Aké dôležité sú pri tom ekologické a sociálne aspekty? V súvislosti s týmito komplexnými otázkami sa „Bathscape“ môže stať podnetom na vysoko aktuálny dialóg a zároveň približuje vzrušujúce prístupy k súčasnému luxusnému kúpeľňovému dizajnu. Aj preto bolo možné vidieť inštaláciu práve v pulzujúcej štvrti Brera (via Maroncelli 2), známej mnohými dizajnovými štúdiami a galériami, po celý čas milánskeho veľtrhu nábytku.

Viac na www.kaldewei.cz

Zdroj: Kaldewei

Kategória: Aktuality
Tagy: interiérový dizajn kúpeľne
Zdieľať článok