Sonus faber Palladio – renesančná estetika pre audio inštalácie

17. 05. 2019 Zdieľať

Prvé poodhalenie na februárovej výstave ISE 2019 v Amsterdame vzbudilo oprávnenú pozornosť a teraz talianský výrobca high-end reproduktorov Sonus faber uvádza rozsiahlu kolekciu pre zákaznícke inštalácie na trh.

S líniou Palladio chce Sonus faber (SF) zaplniť medzeru v ponuke kvalitných a remeselne dokonale spracovaných reproduktorov pre architektonické riešenia posluchových miestností a ďalších obytných priestorov. Túto výzvu berie vo veľkom štýle, keďže Palladio zahŕňa hneď dve rady – Level 5 a Level 6.
 
Rozsiahla ponuka 14 modelov uspokojí potreby zákazníkov a zároveň ponúka veľa možností pre architektov, projektantov a inštalačné firmy. Palladio prináša päť modelov stropných reproduktorov s priemerom 6 “a 8”, štvoricu šikmých stropných reproduktorov,  a štvoricu nástenných modelov. Z nich sú dva reproduktory (PL-563 a PL-664) určené pre LCR (left/ center/ right) aplikácie. 

Pri použití pre ľavý a pravý predný kanál sa inštalujú vo zvislej polohe a pre centrálny kanál horizontálne. Pritom PL-664 umožňuje jednoducho otočiť stredový segment so stredotónovým a výškovým meničom, aby jeho poloha zodpovedala príslušnej orientácii.

Reproduktory majú impozantnú frekvenčnú charakteristiku. Napríklad stropný reproduktor PC-682 z rady Level 6 exceluje s odozvou 38 Hz – 35 kHz. Ak ale preferujete robustnejšie basy, stačí pridať subwoofer PS-G101, spoločný pre obidve rady, a rozšíriť hlboké tóny až do 25 Hz a s výkonom až 800 W pridať zvuku adekvátnu razanciu. 

Kolekcia SF Palladio je navrhnutá tak, aby reflektovala krásu talianskeho dizajnu a kreativity bez kompromisov v oblasti funkčnosti. Jej dizajn je inšpirovaný tvorbou renesančného architekta a umelca Andrea Palladia, jedného z najznámejších talianských architektov renesancie, často považovaného za najvplyvnejšiu osobnosť západnej architektúry.  


Basilica Palladiana

Sonus faber Palladio – renesančná estetika pre audio inštalácie
BIS audio, s.r.o.


Basilica Palladiana

Jeho stavby v meste Vicenza v talianskom regióne Benátsko (Basilica Palladiana, Palazzo Chiericati, divadlo Teatro Olimpico, Villa Capra a ďalšie) sú živým odkazom na definíciu klasických pravidiel proporcií. Dielom slávneho architekta sa SF neinšpiruje prvý krát. 


Sonus faber Palladio – renesančná estetika pre audio inštalácie

Sonus faber Palladio – renesančná estetika pre audio inštalácie
BIS audio, s.r.o.

Predné panely reproduktorov Palladia odkazujú na úspešné kolekcie Sonus faber. Level 5 reflektuje vzory prevzaté z regáloviek rady Sonetto a Level 6 zas s prednými panelmi z orechového dreva s javorovými výplňami odkazuje na typický dizajn reproduktorov Olympica.

Modely Palladio kombinujú perfektnú funkčnosť a všestrannosť s prepracovanou estetikou a výborným zvukom. Ukrývať nástenné reproduktory Palladio, ako je zvykom pri inštalačných reproduktoroch iných značiek nebude potrebné. Načo zatajovať krásu? Produkty navyše ponúkajú viaceré varianty mriežok a povrchovej úpravy podľa preferencií zákazníka.

Kategória: Aktuality
Tagy: audio inštalácie reproduktory spotrebná elektronika
Zdieľať článok