Vaillant ponúka kompaktné riešenia

Vaillant ponúka kompaktné riešenia

02. 03. 2011 Zdieľať

Značka Vaillant patrí už 136 rokov k popredným výrobcom moderných vykurovacích systémov na európskom trhu a v oblasti kondenzačnej techniky a obnoviteľných zdrojov tepla získala už veľa ocenení. Aj na výstave Aquath-therm mali návštevníci možnosť zoznámiť sa zo širokým sortimentom stacionárnych či závesných kondenzačných kotlov s jednoduchou obsluhou

Okrem širokej ponuky kondenzačných kotlov disponuje Vaillant aj bohatým sortimentom zariadení na ekologické využitie obnoviteľných zdrojov energie. Užívatelia majú na výber z kompletného systému tepelných čerpadiel – voda/voda, vzduch/voda a zem/voda.

Na výstave Aqua-therm v Nitre predstavila značka nové tepelné čerpadlo geoTHERM VWL S „vzduch/voda“ v prevedení split. Jeho prednosťou je možnosť pracovať s minimálnou teplotou vzduchu až -20°C. Pre dni s extrémne nízkou teplotou vonkajšieho vzduchu má geoTHERM VWL S zabudovanú 6 kW špirálu ako prídavné vykurovanie. Vďaka maximálnej výstupnej teplote 65°C možno geoTHERM VWL S použiť aj pre ohrev teplej vody. Pre jednoduché pripojenie externého zásobníka teplej vody je v tepelnom čerpadle zabudovaný trojcestný prepínací ventil. Vyrába sa tiež v prevedení s integrovaným 175 l zásobníkom na teplú vodu pod označením geoTHERM plus VWL S, a tvorí jeden kompaktný celok s minimálnymi nárokmi na inštalačný priestor.  Vysoko výkonná vonkajšia jednotka zaberá len 1,2 m2 a s maximálnou hlučnosťou 55 dB je neprekonateľne tichá. V kombinácii s elegantnou vnútornou jednotkou tvoria dokonalý a výkonný systém

 

Solárne systémy na ohrev vody i podporu vykurovania

Súčasťou ponuky značky Vaillant sú tiež solárne systémy len na ohrev teplej vody alebo aj s podporou vykurovania.

Solárna zostava auroSTEP s beztlakovým „Drain-back“ systémom a so špeciálne vyvinutým serpentínovým plochým kolektorom optimálne rieši využívanie slnečnej energie na prípravu teplej vody. Prednosti solárnej zostavy možno pozorovať najmä mimo vykurovacej sezóny, kedy netreba zapínať kotol. Solárna zostava auroCOMPACT zložená zo stacionárneho kondenzačného kotla so vstavaným solárnym zásobníkom a jedného plochého kolektora slúži na vykurovanie a prípravu teplej vody. Vyznačuje sa rýchlou a jednoduchou inštaláciou, širokými možnosťami umiestnenia a vysokým komfortom v príprave teplej vody.

Solárny set 1 s dvomi plochými kolektormi a Solárny set 2 s dvomi vákuovými trubicovými kolektormi slúžia na ekologickú a zároveň cenovo výhodnú prípravu teplej vody. Ich najdôležitejšou súčasťou je regulátor auroMATIC 620/2, ktorý dokáže regulovať prípravu teplej vody v zásobníku pomocou kolektora alebo vykurovacieho kotla. Užívateľovi ponúkajú úsporu 60 až 70% nákladov na prípravu teplej vody. Komplexným systémovým riešením pre hospodárne, ekologické vykurovanie a ohrev teplej vody je Solárny set 3. Skladá sa z vákuových trubicových panelov a trivalentného akumulačného zásobníka. Vákuové panely dokážu využiť slnečnú energiu aj v priebehu zimného obdobia a využívať ju nielen na ohrev vody, ale aj podporu vykurovania.

Viac informácií o produktoch značky Vaillant získate na www.vaillant.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: kotol kúrenie
Zdieľať článok