Ako urobiť obývačku zaujímavejšou a ďalšie otázky od vás

Ako urobiť obývačku zaujímavejšou a ďalšie otázky od vás

26. 01. 2013 Zdieľať

Prosím vás, potrebovala by som poradiť ako urobiť obývačku útulnejšou a zaujímavejšou. Momentálne to vyzerá dosť chladne a nudne. Vopred ďakujem.

Vážená čitateľka,

oživenie Vašej obývačky môžete poňať viacerými spôsobmi, alebo ich skĺbite. Ideálne by bolo zladiť zariaďovacie prvky – obývačkovú stenu, sedaciu súpravu, koberec a vertikálne konštrukcie – do jedného farebného konceptu. V prípade, že plánujete existujúci mobiliár ponechať, oživením by mohlo byť zvolenie novej kompozície jeho rozmiestnenia, ktoré bude zahŕňať napríklad upevnenie na konzoly do výšky, aby sa opticky oddelil od zeme a tým získal ľahkosť.
 
 
Dobrý deň,
potrebujem poradiť so zariadením obývacej izby, ktorú využívame aj ako rodičovskú spálňu. Rozmery sú 3×4 m. Je obdĺžnikového tvaru, kde na jednej úzkej strane je v strede situované dvojkrídlové okno a na protiľahlej stene v pravom rohu sú dvere. Potrebujem poradiť hlavne so spaním. Ďakujem 
 
Milá čitateľka,
vhodnou voľbou môže byť výber rozkladacieho sedenia s jednoduchým systémom, ktoré počas denných hodín bude v zloženej polohe, a pre účely spania sa sklopí. Riešením môže byť tiež optické predelenie miestnosti na dva menšie priestory napríklad za pomoci nižšej knižnice, alebo iného, nie príliš dominantného prvku. Pri takomto riešení môže vzniknúť zaujímavý koncept, s ktorým Vám bude určite vedieť poradiť odborník – architekt.
 
 
Prosím vás,
poraďte mi čo s touto stenou, je rovno oproti vchodu do izby. Chcela by som knižnicu, len sa neviem rozhodnúť či vysokú alebo skôr nižšiu a širšiu. Celá stena sa mi zdá taká nijaká, rada by som  niečo, čo upúta hneď pri vstupe. Ďakujem. Tie pôvodné police plánujem samozrejme vyhodiť   🙂 
 

Ako urobiť obývačku zaujímavejšou a ďalšie otázky od vás

1187080

 
Milá čitateľka, 
čo sa povrchovej úprav steny pri vstupe týka, existuje nespočetné množstvo rôznych dekoratívnych obkladov a tapiet, ktorými by bolo možné túto stenu oživiť. Vhodnou voľbou bude kontrastná farebná variácia oproti nábytku, ktorý k nej plánujete umiestniť. Knižnicu, ktorú plánujete umiestniť môžete zvoliť vysokú až po strop aj nízku. Ak by mala byť vysoká, vhodné by bolo voliť skôr otvorené úložné priestory, aby pôsobila vzdušne. V prípade, že by ste sa rozhodli pre nižšiu, správne zakomponovaná bude, ak jej horná hrana bude v rovnakej úrovni ako susediaci nábytok.
 
 
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu, ako doladiť obývačku prepojenú s kuchyňou. V obývačke je kachlová pec krémovej farby, sedačka je tmavohnedá (poťah je látka), jedálenský stôl, konferenčný stolík ako aj komoda pod televízor je masívny dub, kuchyňa je krémovej lesklej farby (hladká).  Steny sú biele, podlaha je hnedá. Chcela by som poradiť, aký typ záclon alebo závesov tam dať, aký koberec pod stolík, aké obrazy.  Ďakujem. 
 
Vážená čitateľka,
nakoľko Vami spomínané prvky v priestore sú všetky v prírodných zemitých farbách, v týchto odtieňoch by bolo vhodné pri doplňovaní interiéru pokračovať. Ideálnymi farbami sú okrová, hnedá a zaujímavo by priestor mohli doplniť aj odtiene šedej (napríklad záclony a koberec). Obrazy by taktiež mali mať škálu už použitých farebných odtieňov, aby vhodne dopĺňali celok.
 
 
Dobrý večer,
chcela by som vás poprosiť, či by ste mi nejako nemohli poradiť oživiť obývačku a nejako ju opticky zväčšiť, lebo je strašne malá. Ďakujem
 

Ako urobiť obývačku zaujímavejšou a ďalšie otázky od vás

1187082

 
Vážená čitateľka, 
menšie obývacie izby sú v dnešnej dobe aktuálnou témou. Trikom, ako ju opticky zväčšiť a vniesť do nej vzdušnosť je výber menších zariaďovacích prvkov. Vhodnou voľbou môže byť napríklad menšia pohovka subtílnejších tvarov s nižším počtom sedení, doplnená a samostatne stojace kreslo, tiež skôr menších rozmerov (napríklad na otočnej nohe). Opticky priestor môže rozšíriť aj farebné prevedenie jednotlivých stien, napríklad steny na ktorej sa nachádza televízia.  
 

 

Na vaše otázky odpovedala:
Bc. Barbara Borščová

Bc. Barbara Borščová

Bc. Barbara Borščová
interierovydizajn.com

  


Ako urobiť obývačku zaujímavejšou a ďalšie otázky od vás

1159759
interierovydizajn.com

interierovydizajn.com
Kategória: Bývanie Navrhovanie interiéru
Tagy: zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok