Ako pripraviť písací stôl pre prváka
Zdroj: FamVeld / Shutterstock.com

5 skvelých tipov, ako pripraviť písací stôl pre prváka

31. 08. 2023 Zdieľať

Zatiaľ čo stredoškoláci a vysokoškoláci prípravám nevenujú až takú pozornosť, prváčikovia sa na svoj nástup do školy nevedia dočkať. Rodičia sa tešia, no zároveň majú stres. Predsa len sa začína nová kapitola života ich malého potomka. Ako sa teda dobre pripraviť na prvé školské dni?

Jednou z nevyhnutných vecí, ktorú potrebujú všetci malí školáci, sú detské písacie stoly. Práve stôl je miestom, kde bude prebiehať domáce učenie. Vy ako rodičia máte príležitosť spraviť všetko preto, aby zodpovedal potrebám vášho dieťaťa. Ako to však docieliť? Pozrite si týchto 5 tipov:

1. Uistite sa, že na stole je dosť úložného miesta

Takmer každý prváčik chce mať poruke veci, ktoré sú mu blízke, a ktoré mu robia radosť. Preto vyberte taký písací stôl, čo bude mať dostatok zásuviek či iných úložných priestorov. Vaše dieťa si do nich môže poukladať pastelky, vodové farby, ale aj rôzne omaľovánky, prípadne si sem môže odložiť aj nejakú hračku.

2. Na pracovnej ploche by malo byť dostatok miesta

Než sa deti naučia písať, najskôr sa učia kresliť a robiť symetrické čiary, kruhy alebo štvorce. Vtedy si deti zvyknú ukladať lakte na stôl. Čím väčšiu pracovnú plochu zvolíte, tým lepšie. Vaše dieťa tak bude mať dostatok miesta nielen na písanie či kreslenie, ale zároveň aj na odloženie iných zošitov. Vytvoríte mu tým akýsi „kreatívny priestor”.

Písací stôl pre dieťa

Zdroj: FamVeld / Shutterstock.com

3. Nechajte deťom priestor, aby sa zapojili

Pokiaľ má váš syn alebo vaša dcéra v obľube svetlé farby, čierna lampa asi nebude najlepším riešením. Skúste do celého procesu vzniku prváckej detskej izby zapojiť aj deti. Ony vám najlepšie povedia, čo sa im páči. Ak sa im bude ich „pracovný” priestor páčiť, budú v ňom oveľa radšej a ochotnejšie tráviť čas. Nechajte ich preto vybrať farbu, poprípade aj materiál.

4. K stolu by ste mali vybrať vhodnú stoličku

Detská izba pre prváka by mala obsahovať niekoľko dôležitých kúskov nábytku a doplnkov. Je na vás, či si vyberiete klasický písací stôl, alebo uprednostníte zdvíhací model. Stôl je naozaj kľúčový. V každom prípade je nevyhnutné, aby ste k nemu našli aj vhodnú stoličku. Len vďaka nej vydrží vaše dieťa sedieť na jednom mieste aj 60 minút.

5. Správne rozloženie v izbe

Postaviť stôl hneď vedľa poschodovej detskej postele nemusí byť práve najlepšie. Pokiaľ sa deti začnú nudiť alebo sa pri učení unavia, bude ich viacej lákať ľahnúť si na posteľ, ktorá je hneď vedľa. Stôl by ste mali zároveň položiť na miesto, kde svieti najviac svetla, čiže niekde ku oknu, najlepšie pod okno.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré musíte zvážiť, ak sa rozhodnete kúpiť písací stôl pre vášho prváka. Pokiaľ sa budete držať vyššie spomenutých tipov, stôl nielenže rýchlo vyberiete, ale zároveň vytvoríte svojmu dieťaťu aj nový obľúbený kútik.

Zdroj: PR článok SG Nábytok

Kategória: Detská izba
Tagy: detský nábytok písací stôl zariaďovanie detskej izby
Zdieľať článok
Ako vyrobiť detskú stoličku zo zvyškového materiálu a s unikátnym sedadlom z orechového drevaUrob si sám

Ako vyrobiť detskú stoličku zo zvyškového materiálu a s unikátnym sedadlom z orechového dreva

Štát prevezme zodpovednosť za sanáciu nebezpečných gudrónových jám v obci NemeckáASB.sk

Štát prevezme zodpovednosť za sanáciu nebezpečných gudrónových jám v obci Nemecká

Chcete začať s pestovaním citrusov v záhrade? Ovocinár odporúča tento odolný druhZáhrada

Chcete začať s pestovaním citrusov v záhrade? Ovocinár odporúča tento odolný druh

Ako na pestovanie vlastnej zeleniny: Každý druh potrebuje iné podmienky aj starostlivosťZáhrada

Ako na pestovanie vlastnej zeleniny: Každý druh potrebuje iné podmienky aj starostlivosť